Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz piedāvājam atbildes uz šādiem klausītāju jautājumiem.

1.jautājums. Dzīvojam padomju laika divstāvu paneļu mājas otrajā stāvā. Remontējam virtuvi. Vēlamies flīzēt grīdu. Pašlaik ir dēļu grīda, kura ir nodilusi, nelīdzena. Šobrīd mums padomā ir divi varianti. Dēļus un visu zem tiem izplēst, iztīrīt, ieklāt putuplastu un vieglbetonu. Vai arī uz esošās grīdas uzklāt izlīdzinošo masu, bet tas pacels grīdu. Kā būtu pareizāk un ilgtermiņā labāk rīkoties?

2.jautājums. Kādas ir koka karkasa mājas siltināšanas metodes? Kādu metodi Jūs ieteiktu?

3.jautājums. Par siltās grīdas siltumizolācijas slāni. Pēc normatīviem sapratu, ka grīdas U vērtībai jābūt 0.2 Tas sanāk 15cm ekstrudētā putuplasta. Tā kā ekstrudētais putuplasts nav lēts materiāls, varbūt šo siltumizolācījas slāni var samazināt? Ja tomēr vajag 15cm izolācijas, vai var kombinēt putuplasta veidus? Piemēram: 5cm XPS un 10cm EPS100.

4.jautājums. Šobrīd notiek vasarnīcas būvniecība. Vasarnīca uzbūvēta uz restaurētiem staļļa akmens mūriem, apmēram 50cm no zemes. Konstrukcijā izmantots 150x150 brusas, sienām, grīdai. Vēlos izbūvēt wc/dušu. Jautājums par wc/dušas grīdas konstrukciju. Plānoju skrūvēt melno grīdu: plēve, siltinājums(keramzīts), plēve, 20mm OSB, hidroizolācija ar lentām ,audumu, stūra lentām, flīzes. Flīžu šuvju vietā izmantot silikonu. Vai šāda konstrukcija ir pareiza un izturēs dušas mitrumu?

5.jautājums. Par ēkas pamatu betona klasi. Pēc projekta pamatos nepieciešams C25/30 klases betons, bet pamatiem izmanto arī C20/25 vai pat C16/20 klases betonu. Pamatu lenta izbūvēta no dobtiem betona blokiem, kuri atbilstoši stiegroti un paredzēti pildīt ar transportbetonu. Vienstāva ēka ar gāzbetona sienām, bez pagraba. Kādas klases betons būtu pietiekams šādas konstrukcijas pamatiem?

6.jautājums. Izgatavota koka baļļa. Savedam ūdeni uzsildām, tā ir kā kubls. Bet tas ir koks. Protams, uzliekam vāku, atstājam ventilācijas spraugu, bet veidojas pelējuma sēne. Ar ko varētu apstrādāt baļļas iekšpusi, lai tā nebojātos?

7.jautājums. Par antiseptiķa un antipirēna sajaukšanu. Sajaucu visu kopā ar ūdeni un apstrādāju kokmateriālus. Vai šādi var darīt? Vai tomēr labāk būtu klāt atsevišķi?

8.jautājums. Vai var pielietot sendviča tipa sienas siltināšanas paneļus (15cm) kā noliktavas jumta seguma materiālu?  Noliktavas jumta laukums 170 kvadrātmetri.