Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būveksperta ieteikumi un atbildes uz šādiem klausītāju jautājumiem.

1.jautājums. Zem betona bruģakmens klāja ir paredzēts 18cm biezs slānis – akmens šķembu un smilts maisījums. Sastāvā ir arī pati smalkākā frakcija, kas uzsūc mitrumu. Manuprāt, lietus ūdens starp bruģakmeņiem iefiltrēsies un smelkne samazinās ūdens filtrācijas ātrumu. Vai ir sagaidāms, ka sala ietekmē betona bruģakmeņi tiks izcilāti? Vai betona bruģakmeņi automašīnu slodzes iedarbībā šajā slāni nosēdīsies vairāk par 1cm?

2.jautājums. Demontēts mājas otrais stāvs. No grīdas līdz mājas vainagam ir 70cm. Uzlikta vēja plēve un jumtam hidroizolācijas plēve. Ventilējoša dēļu fasāde. Vai nosiltinot ārējās sienas un spāres ar 15cm vates un horizontāli 5cm būs pietiekami?

3.jautājums. Kādu materiālu izmantot, lai uz 30 gadus veciem pamatiem būvētu māju? Pagaidām vasaras - rudens versiju. Ar ko laika gaitā jārēķinās, ja pērk lietotu moduļu māju?

4.jautājums. Koka stāvbūve uz lentveida pamatiem. Grīdas izvāktas, pamatiem un iekšsienām jauna horizontālā hidroizolācija. Vedam smilti, blietējam šķembas. No iekšpuses pirms smilts un šķembu bēršanas esam pieslējuši 2cm putuplastu. Palicis skursteņa pamats. Tas veidots monolīti, vienā līmenī ar iekšējo sienu. Blietēto šķembu kārta ir līdz skursteņa pamata augšpusei. Ko likt uz skursteņa pēdas? Būs apsildāmā betona grīda.

5.jautājums. Gāzbetona māja, no iekšpuse siltināta ar vati un rīģipsi. Vai būtu labi ārsienas nolīmēt ar dekoratīvo ķieģeli uz stiegrota sieta?

6.jautājums. Šoziem privātmājā zem grīdas plīsa ūdensvads. Izveidoja jaunu pievadu, bet vienā istabā ir dīvaina, traucējoša smaka - pēc propāna gāzes. Vai ir cerība ka tā ar laiku izvējosies? Vai tas varētu būt saistīts ar jauno pievadu? Ko darīt?

7.jautājums. Ķieģeļu mūra ēka, ārsienu biezums 380mm. Vēlētos siltināt ēku no iekšpuses. Domāju veco apmetumu nokalt līdz ķieģelim. Ieklāt 100mm akmens vati, stiklšķiedras sietu, tad cementa - kaļķa apmetumu un krāsot. Kādus materiālus un kādu krāsu labāk izmantot?

8.jautājums. Vēlētos nokalt veco apmetumu, notīrīt ķieģeļus un atstāt tos kā dekoratīvu sienu. Kā vislabāk notīrīt veco apmetumu un ar ko aizpildīt ķieģeļu šuves? Ar ko apstrādāt ķieģeļu sienu no iekšpuses? Varbūt ar lineļļu?