Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz piedāvājam atbildes uz šādiem jautājumiem.

1.jautājums. Māja celta 1900.gadā, bija guļbūve. Vēlāk apmūrēta ar ķieģeļiem, iekšpuse siltināta ar padomju laika sapresēto skaidu plāksni un apmesta. Vai kalt nost apmetumu un ņemt ārā šīs skaidu plāksnes, kas paplašinātu telpas vismaz par 15-20cm? Ja jā, tad kā veikt siltināšanu un ar kādiem materiāliem?

2.jautājums. Esam ievākušies vecātēva mājā. Mājai 55gadi, tā  celta no baltajiem ģipša blokiem. Vecaistēvs māju bija noraudzējis ar vīnogām. Jumts nomainīts, taču apmetums gabaliem krīt nost. Vēlamies to atjaunot. Kādu materiālu izmantot, lai tas labāk turētos pie šādiem blokiem?

3.jautājums. Siltināšu guļbūvi. Taisīšu karkasu, noslēgšu ar kokšķiedras plāksnēm, tad tiks sapūsta ekovate. Cik biezu vajadzētu siltinājuma karkasu, ja baļķu diametrs ir 25cm? Mājas augšējā daļa ir apšūta ar dēlīšiem. Vai pirms siltināšanas tie ir jānoņem? Vai ir būtiski no kuras vietas- mājas stūra, sāk būvēt siltinājuma karkasu?

4.jautājums. Saviem spēkiem ceļu māju, sienas no 250mm FIBO3 blokiem. Kādu izvēlēties iekšsienu apmetumu – vai uz cementa/kaļķa bāzes, ģipša vai kādu citu? Ko Jūs ieteiktu?

5.jautājums. Ceļu savu māju. Gāzbetona mūris, vienā stāvā, klasiska divslīpņu jumta konstrukcija ar aukstajiem bēniņiem, veidota no jumta kopņu sistēmas ar soli 900mm. Ir doma izmantot kādu no beramajiem siltumizolācijas materiāliem, sākumā domāju par ekovati, bet ir arī citi beramie materiāli. Kuru no šāda veida materiāliem Jūs ieteiktu? Kāds būtu  siltinājuma slānis un griestu "pīrāgs"?

6.jautājums. Ar ko aizpildīt gaisa spraugu sēnītes tipa mājai? Tā celta piecdesmitajos gados. Kā un ar ko šādu māju siltināt?