Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz būveksperta ieteikumi un pārdomas par daudzdzīvokļu mājas dalītās apkures variantiem un risinājumiem. Cik efektīva ir saules paneļu kombinācija ar gāzes apkuri un gaiss-ūdens siltumsūkni.

1.jautājums. Par daudzdzīvokļu māju apkuri. Divas mājas, kopā 32 dzīvokļi, tiek apkurināti ar dabasgāzi. Mājai ir savs katls. Dzīvokļos ir radiatori. Ēka celta 2004.gadā, labi nosiltināta. Šobrīd ir aktuāls jautājums par apkuri nākamajiem gadiem. Ēku apsaimniekotājs piedāvā sekojošu variantu: apmērām 25% paliek gāzes apkure, tiek uzstādīti 2 gaiss-ūdens siltumsūkņi un uz ēku jumtiem saules paneļi. Cik dzirdēts, siltumsūknis sader komplektā ar siltajām grīdām, nevis radiatoriem. Vai šāds risinājums siltumsūknis + saules paneļi + 1/4 gāze varētu būt efektīvs un samazināt izmaksas? Vai tomēr būtu jāpaliek pie gāzes apkures? Visa infrastruktūra jau strādājoša. Varbūt pāriet uz propāna gāzes apkuri?

2.jautājums. Iesakiet lūdzu, kā efektīvāk dzīvoklī veidot skaņas izolāciju? Ļoti labi var dzirdēt kaimiņus.

3.jautājums. Vēlos siltināt bēniņus. Bēniņos ir izdedži, melna masa ar akmentiņiem, līdzīga pelnu masai. Zem izdedžu kārtas ir dēļu klājums. Bēniņi nebūs apkurināmi. 20% no šīs masas esmu jau paspējis izņemt. Kā tālāk rīkoties? Bēniņus siltināšu ar pūšamo vati.

4.jautājums. Esam uzbūvējuši māju, tagad top mansarda stāvs. Jautājums par jumta siltināšanu. Metāla jumts, pretvēja plēve, liksim vati. Vai pēc vates vajag likt foliju un tad rīģipsi? Padomdevējiem domas dalās.