Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būveksperta padomi par metāla jumta seguma veidiem, montāžu, stiprinājumu un palīgmateriālu izvēli.

1.jautājums.  Top koka māja. Plānoju jumta pīrāgu. Būs metāla jumts, bet ir šaubas par klājuma veidu. Ko Jūs labāk ieteiktu? Kādas atšķirības un kādas priekšrocības? Kāda ir darbu secība?

2.jautājums. Cik lielai jābūt gaisa spraugai starp dēļiem, lai pietiekami labi vēdinātos jumta konstrukcija? Kāds ir minimālais spraugas izmērs?

3.jautājums. Vēlētos noskaidrot, vai ir vērts siltināt grīdu no ārpuses? Mājas pamati ir uz pāļiem, grīdai no ārpuses var piekļūt. Doma ir siltināt ar putupolistirola loksnēm 50x500x1200mm.

4.jautājums. Pagrabs ir zem visas mājas. Ārējā pamatu-pagraba daļa atrodas virs zemes - 80cm plus 8cm pārsedze. Virs pārsedzes klāta darva, kas laika gaitā notecējusi. Ar ko un kā apstrādāt virs zemes esošo pamatu daļu, lai aizsargātu no izsalšanas?

5.jautājums. Par skaņas izolāciju daudzdzīvokļu ēkā. Skaņu labi vada cietas vielas. Iekārtie griesti: ieurbti stiprinājumi, pie kuriem piestiprinātas stieples, iestiprinātas metāla sloksnes uz kurām guļ griestu materiāls. Šī metāla konstrukcija darbojas kā rezonators. Akmens vati var likt cik grib, bet stieples tai cauri skaņu izvadīs.  Mans ieteikums, stieples  aizstāt ar saitēm.