Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz apskatīsim šādus jautājumus.

1.jautājums. Lauku māja celta ap 1856.gadu. Zem grīdas gandrīz viss brusu karkass sapuvis, apaudzis ar pelējumu. Lielie akmeņi iekšpusē norasojuši. Kā siltināt pamatus  no iekšpuses? Siltināšana no ārpuses būtu neestētiska.

2.jautājums. Vienstāvu jaunbūves  iekšējās apdares darbi. Vai rīģipša vietā griestos var montēt fibrolīta akustiskās plātnes? Vai šāds apdares veids ir piemērots privātmājai?

3.jautājums. Par fasādes apdari. Koka karkasa apdzīvojama būve. Sienas biezums 200 mm, no ārpuses apšūta ar 12 mm OSB plāksnēm, siltinājums -  ekovate. Kā  veidot fasādes apdari? Līmēt akmens vati vai izmantot kokšķiedras plāksnes? Kāda ir darbu secība?

4.jautājums. Kā siltināt pamatus ar putupolistirola plāksnēm? Kāda apstrāde pamatiem  nepieciešama? Cik dziļi zem zemes  jāliek putupolistirols?

5.jautājums. Dzīvokļa remonts 70. gados celtas 5 stāvu ķieģeļu ēkas 3. stāvā. Nepieciešams izlīdzināt grīdu, jo istabas vidū grīda  augstāka nekā pie sienas. Iepriekšējie  dzīvokļa īpašnieki  oriģinālajai dēļu grīdai bija uzklājuši  kartonu un vēlāk  laminātu. Noņemot visas kārtas,  arī dēļus, konstatējām, ka vaina ir koka lāgās, kuras nesaprotamu iemeslu dēļ ir izliekušās uz augšu. Kāda ir darba secība, lai ieklātu jaunu lamināta grīdu?

6.jautājums. Māja celta 1930.gadā. No ārpuses apmesta, no iekšpuses koka sienai uznaglots 5 mm finieris un uz finiera rīģipsis.  Kā pareizi nosiltināt koka māju no iekšpuses? Gribam siltināt ar akmens vati, virsū rīģipša profili ar rīģipša plāksnēm. Vai jāliek kondensāta plēve?

7.jautājums. Pie saimniecības ēkas top piebūve, kuru paredzēts izmantot dārzeņu un sakņu uzglabāšanai, tāds kā virszemes pagrabs. Domājam piebūves sienas būvēt no AEROC blokiem un apšūt ar dēļiem. Cik biezi bloki vajadzīgi? Kāds būtu sienas „pīrāgs”, lai ziemā nebūtu mīnusi?

8.jautājums. Vai lietderīgi ierīkot mansarda  privātmājai ventilācijas caurules.  Uz kondensāta plēves un piegulošās daļas spārēm veidojas punktveida pelējums

9.jautājums. Kādus ķieģeļus un  būvjavu jāizmanto pārbūvējot sildmūri?