Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz  raidījumā vairāk jautājumu par ēkas siltuma zudumu samazināšanu.

1.jautājums. Kā noteikt  siltuma zudumu vietas privātmājai?

2.jautājums. Cik lieli siltuma zudumi ir pakešu logu stikliem? Vai ir kāda nozīme rāmja kameru daudzumam?

3.jautājums. Kā pārbaudīt logu siltuma izolācijas spēju un tās samazināšanos gadu gaitā?

4.jautājms. Cēlgāze vai gaiss hermētiski noslēgtā konstrukcijā – stikla paketē? Kāda atšķirība? Vai ir kādi  mērījumi?

5.jautājums. Pirts ierīkošana saimniecības ēkā. Sienas celtas no gāzbetona 20cm. Griestos caurumotie pārsedzes paneļi. Virs paneļiem  bēniņi. No iekšpuses sienas apmestas. Ēkas sienas un griestus no ārpuses vasarā paredzēts siltināt, būs dēļu apdare. Kāda ir darbu secība?  Vai lāvas telpu vajag siltināt arī no iekšpuses?

6.jautājums. Vai iespējams nelielā novietnē, apmēram 4x4m., ierīkot pirtiņu. Ārpusē metāla profilēta loksne, vidū vate 100mm. Iekšējā apdare rīģipsis.

7.jautājums. Vēlos nosiltināt "somu tipa" koka paneļu māju, kas apmūrēta ar ķieģeļiem, aizpildot gaisa spraugu starp paneli un mūri. Kādi būtu vēlamie materiāli: putas, ekovate, granulas?

8.jautājums. Kā labāk siltināt jumtu nelielai guļbūves pirtiņai, pamati 5mX5m. Betona dakstiņu jums, zem tā ir  jumta membrāna. Domājam jumtu siltināt ar 2. kārtām ar akmens vati, no iekšpuses apšūt ar kokšķiedras plāksnēm. Vai pietiek ar 25mm,  vai labāk izmantot 50mm kokšķiedras plāksnes? Vai starp vati un kokšķiedras plāksnēm ir nepieciešama tvaika, vai kāda cita plēve? Vai vajadzīga gaisa sprauga starp plēvi un kokšķiedras plāksni?

9.jautājums. Siltināšanas materiāls pirkts astoņdesmito gadu sākumā, glabāts plastmasas maisos bēniņos. Izskatās kā milti. Saucas monoperlīts. Vai to var izmantot?

10.jautājums. Zem skrūvēta metāla dakstiņa ir trīsslāņu difūzijas membrāna. Saprotu, ka tas nav pareizi. Ko darīt? Vai jāņem jumts nost un jāliek kondensāta plēve? Kas var notikt, ja atstāj difūzijas plēvi?

11.jautājums. Divstāvu privātmājas otrais stāvs, taisni aukstie bēniņi, griestos 20cm akmens vate starp koka sijām ar tvaika izolācijas plēvi. Vai aukstajos bēniņos uz  vates ir nepieciešama plēve?

12.jautājums. 103 sērija daudzdzīvokļu māja, pirmais stāvs, apakšā atrodas pagrabs. Kā pareizi nosiltināt grīdu? Domājam betonēt, tad likt putuplastu,  presēto skaidu plātni un laminātu. Vai tas būs pareizi?

13.jautājums. Ir zemes gabals, vēlme būvēt vieglu vasarnīcu. Bet, informācija liecina, ka PSRS laikā(80-tajos gados) šajā vietā  bijusi nelegāla vietējā kolhoza izgāztuve, arī bīstamo atkritumu. Piemēram,  dienasgaismas spuldzes u.c., kuri satur dzīvsudrabu. Kā rīkoties? Vai pirms būvniecības nosegt, izolēt  zemes gabalu? Cik bīstami ir dzīt spici, veikt dziļurbumu ūdens apgādes nodrošināšanai? Vai ir lietderīgi piesaistīt kādu speciālistu, veikt  grunts analīzes?

14.jautājums. 1956 gadā celta  koka ēka. 80-gados apmūrēta ar silikāta ķieģeļiem. Vai siltinot no iekšpuses ar akmens vati ir nepieciešama  plēve?  Internetā  pretrunīgi viedokļi.