Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būveksperta viedoklis par pergamīna izmantošanu auksto bēniņu izbūvē.

1.jautājums. Par pergamīna lietošanu auksto bēniņu "pīrāga" izbūvē. Zem sijām ieklāts pergamīns (ieteica speciālists). Tad collīgo dēļu latojums, ar atstarpi 15-20cm. Apakšā rīģipsis. Starp sijām 40cm eko vate. Starp rīģipsi un dēļiem 5cm ruļļu vate, vairāk domāta skaņas izolācijai.

2.jautājums. Šķūnītis-palīgmāja ar betona pamatiem un dubulto koka sienu, pa vidu zāģu skaidas. Ārējā siena pie pamatiem dažās vietās smuki sapuvusi, pat skaidas birst ārā. Šogad lieli remonti nesanāks, bet ko varētu darīt, lai kaut kā to visu iekonservētu līdz vasarai? Ko ar to visu darīt vasarā?

3.jautājums. Kā tikt vaļā no sēnes, tā iemetusies mājas dzīvojamā istabā. Pēc izskata tā ir balta, līdzīga piepei. Zinātāji saka, ka brants. Izmēģinātas viss, bet tā vienalga aug kā nelabā.

4.jautājums. Kādu jumta segumu Jūs ieteiktu Līvānu tipa mājai - šīfera vai skārda?

5.jautājums. Basketbola zālē ieklāta-ielīmēta parketa grīda. Pavasarī un rudenī uz grīdas rodas mikrokondensāta plēve, tā padara grīdu slidenu un traumatisku. Vai ir kāda ķīmija, kas to varētu novērst? Pagaidu risinājums, lai telpās temperatūra nav mazāka par 24 grādiem. Vai tas īsti darbojas?

6.jautājums. Vēlos uzzināt eksperta viedokli par privātmājas griestu vai sienu apdari, ja to veic ar akustiskajām plāksnēm no ēveļskaidām un cementa. Madonas pusē kaimiņš šādas plāksnes licis rīģipša vietā, kā gala apdari. Ir apmierināts un izskatās labi. Tikai vizuāli, mazliet neparasts šāds gala apdares veids.

7.jautājums. No keramzīta blokiem plānoju mūrēt skursteni. Vai šo darbu drīkst veikt ziemas periodā?