Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz raidījumā dominē jautājumi par ēkas siltināšanas iespējām, siltumizolācijas materiāliem un darba gaitu.

1.jautājums. Līvānu māja, apmūrēta ar dzelteno ķieģeli. Starp ķieģeli un māju ir gaisa sprauga. Domājam gaisa spraugu aizpildīt ar siltināšanas materiālu - beramām, vai iepūšamām putuplasta lodītēm. Vai gaisa spraugas aizpildīšana neveicinās kondensāta rašanos? Vai ir liela atšķirība starp beramajām putuplasta lodītēm un iepūšamo ekovati? Kāds pildījums būtu labvēlīgāks un efektīvāks?

2.jautājums. Ķieģeļu mājai no ārpuses izveidojām jaunu koka karkasu. Starp veco māju un karkasu ir šķirba, pieci centimetri. Vai akmens vati likt pie ķieģeļa vai atstāt šķirbu?

3.jautājums. Baļķu māja no ārpuses aplikta ar plastikāta dēlīšiem. Gribu savu māju siltināt, bet negribas saidingu noņemt, tāpēc domāju siltināt sienas no iekšpuses. Šobrīd sienas apliktas ar rīģipsi, cieši pie baļķiem, bez vates starpā. Ja no iekšpuses pieliktu vēl vienu rīģipsi, atstājot dažu cm gaisa spraugu, vai rasas punkts var pārbīdīsies guļbaļķu iekšienē un  var sapūdēt baļķus? Baļķu biezums 12cm.

4.jautājums. Iegādājos māju Kalngalē.  Lietavās mājas pirmajā stāvā krājas ūdens. Zemes gabalā augsti gruntsūdeņi. Drenāžu nav iespējams izveidot, jo māja pie mājas,  grāvji aizbērti. Centrālā kanalizācija sistēma nav pieejama. Ko darīt, lai šo situāciju vērstu par labu?

5.jautājums. Dzīvojam no ķieģeļiem būvētā un pēc tam apmestā mājā, sienu biezums 53cm. Pašu spēkiem, pakāpeniski veicam remontu. Kāds varētu būt iemesls, ka atsevišķās vietās iekštelpās pāris mēnešus pēc remonta sākot no grīdas līmeņa uz augšu atdalīties krāsa, špaktele un viss sabirst uz grīdas? Mājā ir telpas, kur šādu problēmu nav. Mājas pamati būvēti no laukakmeņiem, un tad turpināts mūrēt no ķieģeļiem. Vietās kur ārpusē atdalījies apmetums, apmēram 10-15cm virs zemes, redzama ruberoīda kārta. Ko darīt, kādu risinājumu Jūs ieteiktu?

6.jautājums.  Grodu akai starp grodiem sūcas ūdens. Ar ko var aizpildīt spraugas starp grodiem? Akā nāk plūstošā smilts. Ar kaut ko tās varētu apturēt?