Raidījumu klausieties audio pielikumā. Kā un ar kādiem pieejamiem materiāliem aizpildīt gaisa spraugu ēkas sienā, jo gaisa kārta kā siltumizolators darbojas tikai hermētiski noslēgtā telpā. Piedāvājam būveksperta komentāru un materiālu izvēles ieteikumus.

1.jautājums. Par starpsienu siltināšanu. Divstāvu māja būvēta 1990. gadā. Iekšsienas no gāzbetona. Ārējās sienas no silikāta ķieģeļiem. Starp abām sienām ir apmēram 10cm gaisa sprauga. Pagrabstāvs no pirmā stāva un pirmais stāvs no otrā stāva ir atdalīti ar pārsedzes dzelzsbetona paneļiem. Ar kādu materiālu piepūst šo spraugu? Ar beramo vati, polistirola bumbiņām vai kaut ko citu? Kādas katram variantam ir priekšrocības un trūkumi?

2.jautājums. Jāmaina jumts. Izšķīros par bezazbesta šīferi. Vecajam šīferim apakšā ir diezgan labs šindelis. Vai jauno šīferi var likt pa visu šindelim vai tomēr jāņem nost? Kādi nosacījumi jāievēro, lai pareizi nomainītu jumta klājumu?

3.jautājums. Skaidbetona mājai ārsienas apmestas ar cementa apmetumu. Uz vienas mājas sienas rietumu pusē izveidojušies nevienmērīgi, sārti traipi. Kas tos izraisa un ko darīt, lai tos novērstu? Izskatās neglīti.

4.jautājums. Kādu apmali un cik tālu no lentveida pamatiem jāveido, lai māju neietekmētu mitrums? Diemžēl, māja atrodas mitrā vietā.

5.jautājums. Koka karkasa māja bez pagraba. Kāds būtu pareizākais grīdas „pīrāgs”? Paredzēta dēļu vai lamināta grīda. Grunts, šķembas, plēve, putuplasts, rīģipsis? Vai arī pēc putuplasta virsū jāliek betona kārta un dēļu grīda uz lāgām ar siltinājumu?