Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz raidījumā plašāk runāsim par pagraba būvniecību un hidroizolācijas ierīkošanas darbiem, lai to pasargātu no ūdens nelabvēlīgās ietekmes.

1.jautājums. Būvēju pagrabu no pamatu blokiem 250x200x500mm, iekšpusē iepildīts betons. Ir diezgan augsts gruntsūdeņu līmenis, pagrabs ir daļēji ierakts zemē. Beigās viss tiks apbērts ar zemi. Vai ir nepieciešama hidroizolācija un siltināšana? Ja nepieciešama, tad kādā secībā?

2.jautājums. Nopirku garāžu padomju laika kooperatīvā. Pirmajā lietū bija pārsteigums - ūdens tek pagrabā. Nav jumta notekas caurules, bet skaidrs, ka ūdenim tāpat ir iespēja iekļūt caur pamatiem. Garāža celta tā, ka pagrabs/remonta bedre ir tik pat liela kā telpa kur atrodas auto. Pārsegumu veido 6m gari paneļi ar apaļiem caurumiem. Ūdens sūcas pamatu un paneļu salaiduma vietā. Kā un ar ko labāk hermetizēt šo salaiduma vietas šuvi? Vai apstrāde ar hidroizolācijas mastiku palīdzētu?

3.jautājums. Tiks būvēta 1 stāva gāzbetona māja ar metāla valcprofila jumtu. Mājas atrašanās vieta ir nelielā slīpumā. Grunts, no vienas puses māls, otrā pusē izņemta melnzeme un tiks piebērta smilts. Pamati no pamatu betona blokiem, pa virsu stiegrota 10cm monolīta betona josla, taču bloki nav precīzi salikti un ir nobīde līdz pat 4cm. Ar ko labāk izlīdzināt šīs ieplakas, lai iegūtu gludu plakni cokola apdarei? Vai nepieciešams līdzināt arī to pamatu daļu, kas ir zem zemes? Vai nepieciešama pamatu vertikālā hidroizolācija? Cik dziļi jāveic šie darbi?

4.jautājums. Vēlos betonēt piebraucamā ceļa celiņus. 50cm platus, 8 -10cm augstus, sadalītus pa metram, pa virsu iestrādāt dekoratīvā granīta šķembas. Velēna ir norakta, grunts ir smilts, virsū sablietētas šķembas. Kāda būtu pareiza grants un cementa attiecība? Kādu piedevu un cik daudz lietot?

5.jautājums. Garāžas jumta siltināšana. Ir antikondensāta plēve un segums. Starp spārēm ielikta 150mm akmens vate. No iekšpuses paredzēts nošūt ar apdares dēlīšiem. Vai starp vati un apdares dēlīšiem obligāti jāieklāj plēve un jāatstāj gaisa sprauga?

6.jautājums. Veca, bet kapitāli būvēta māja. Plānoju siltināt bēniņus. Šobrīd kā siltinājums ir apmēram 10cm biezs izdedžu slānis, kuru paredzēts atstāt. Pa virsu, kā siltinājumu, plānoju izmantot 200mm minerālvati. Vai starp esošo izdedžu slāni un minerālvati ir jāliek tvaika izolācija, membrāna vai kaut kas tamlīdzīgs? Vai virs minerālvates ir jāliek vēja barjeras plēve?

7.jautājums. Vecās kūts vietā vēlos celt saimniecības ēku. Pamati apmēram 90cm augsti, 40cm plati. No akmeņiem un betona. Dažviet parādījušās plaisas visā augstumā, dažviet 2cm platumā. Kā šīs plaisas labāk aizdarīt? Saimniecības ēku plānots celt no gāzbetona.