Raidījumu klausieties audio pielikumā. Vai iespējams ierīkot pirtiņu jūras konteinerā? Raidījumā piedāvājam būveksperta viedokli un padomus, lai šādu ieceri varētu īstenot.

1.jautājums. Kāds būtu pareizais sienas, griestu, grīdas pīrāgs pirts pērtuvei un priekštelpai, ja pirts tiek iebūvēta jūras konteinerā? Ārpuse netiks siltināta, tikai iekšpuse. Vai neveidosies kondensāts iekšējā sienā starp metālu un siltinājumu? Vai var izmantot speciālās putupolistirola loksnes ar folija pārklājuma? Vai drīkst pērtuvē loksnes līmēt ar putām? Ventilācijai paredzēta viena 125mm atvere pie vai zem krāsns un trīs atveres pretējā sienā - pie grīdas, vidū, augšā. Vai tas ir pareizi?

2.jautājums. Māja celta 1938.gadā, sienas no māla kleķa. Vēlos no ārpuses ar lielas frakcijas keramzītu aizpildīt izdrupušās vietas. Ar mazākas frakcijas keramzītu apmest, lai aizsargātu māla sienu no klimatisko apstākļu ietekmes. Vai keramzītu var izmantot māla kleķa sienai? Varbūt cits materiāls ir piemērotāks? Kādam jābūt saistjavas sastāvam? Iekštelpās māla sienām cementa javas  apmetums. Vai iekštelpās uz māla apmetuma drīkst likt mīkstās kokšķiedru plāksnes?

3.jautājums. Sena koka māja, 13cm brusas. No ārpuses siltināta ar ekovati, iekšpusē apmetums, krāsns apkure. Mitrums telpā ap 30%. Lai iegūtu vismaz 50% gaisa mitrinātājs izmanto 5l ūdens nepilnā diennaktī. Vai nu dzīvo pārāk sausā gaisā vai pumpē māju pilnu ar ūdeni? Ko darīt? Varbūt kaut kas nav pareizi?

4.jautājums. Veidoju metāla profila sienas. Cik bieži jāliek horizontālās ribas? Dotajā brīdi pirmo kārtu paredzu 2500mm OSB, tāpēc vienu ribu lieku 2500mm no grīdas. Ir doma likt arī uz 1200mm, lai vati likt vieglāk. Vai tas ir nepieciešams?

5.jautājums. No dzelzceļa gulšņiem celta ēka, aplikta ar ķieģeļiem. Nolēmām dzelzceļa gulšņu vietā likt koka brusas. Ārsienas „pīrāgs”: brusas, 7-8 cm gaisa sprauga un ķieģeļi. Vai aiz koka brusām var likt akmens vati, lai būtu aizpildīta sprauga līdz ķieģeļiem? Tad būtu koka brusas, akmens vate, ķieģelis. Vai labāka būtu ekovate?

6.jautājums. Man ir krāsns ar māla podiņiem. Ar ko labot, aiztaisīt ciet defekta zonas? Vai pirms krāsošanas ir nepieciešama īpaša grunts?