Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šogad plūdos Jēkabpils novadā ir cietuši neskaitāmi īpašumi. Raidījumā būveksperta ieteikumi kādām bojāto ēku konstrukcijām būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība, lai īpašnieki varētu novērtēt un novērst ūdens un mitruma radītās sekas.

1.jautājums. Kā labāk izžāvēt plūdos samirkušu akmens vati? Jēkabpilī applūda arī mana māja. Māja ir saliekamā cinka profila, pildīta ar akmens vati. Apmēram 20cm no pamatiem uz augšu samirka sienas. Arī tagad istabā no vates tek ūdens. Sienām no iekšpuses ir rīģipsis, no ārpuses ūdensizturīgais rīģipsis, putuplasts un apmetums. Vai vispār iespējams izžāvēt vati? Kā rīkoties? Uz ko vēl būtu jāvērš uzmanība?

2.jautājums. Vēlos lūgt padomu. Vēlamies ierīkot ražošanas telpas, tiks ražoti pārtikas produkti un paredzams liels mitrums. Kādus griestus un kā jāierīko? Kā cīnīties ar mitrumu? Kas vēl būtu jāievēro?

3.jautājums. Dzīvoju daudz dzīvokļu mājā, pirmais stāvs, betona paneļi. Istabā griesti ir stipri nopelējuši. Aizdomas, ka otrajā stāvā nepareizi ierīkota siltā grīda. Ko darīt? Kā rīkoties?

4.jautājums. Mājai uzsākta renovācija. Kāpņu telpā ir stikla paneļu siena. No ārpuses to paredzēts siltināt, iekšpusē uzlikt rīģipsi. Vai neradīsies kondensāts? Vai šāds risinājums ir piemērots un pareizs?

5.jautājums. Kā rīkoties, ja dārza mājiņai jau ir pieskrūvēts metāla dakstiņprofila jumta segums, ja uz spārēm atrodas tikai difūzijas membrāna, bet nav antikondensāta plēve?

6.jautājums. Iegādājos īpašumu. Saimniecības ēka un nojume bija sliktā stāvoklī. Nojaucu. Minētās ēkas atjaunojot izveidoju vienkāršu jumta konstrukciju- spāres, laktas un skārda lokšņu jumta segumu. Tagad, dažreiz, kad naktī ir sals un dienā silts, jumta pārseguma iekšpusē veidojas ūdens kondensāts, kas nopil telpu iekšpusē. Kā varētu to atrisināt neizjaucot jumtu?

7.jautājums. Vēlos no ārpusēs apšūt veco guļbūves māju. Kādi būtu Jūsu ieteikumi materiāla izvēlē un pareizs ārsienas „pīrāgs”?

8.jautājums. Ko Jūs domājat par 1979.g.celtas daudzdzīvokļu paneļu mājas siltināšanu? Ir vērts ieguldīt naudu vai labāk mainīt dzīvesvietu? Ja jāsiltina, kam jāpievērš uzmanība? Ēkai ir balkoni.