Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz piedāvājam atbildes uz šādiem klausītāju iesūtītajiem jautājumiem.

1.jautājums. Kādu siltināšanas materiālu pielietot guļbūvei? Sienu biezums 15cm, ārpuse apšūta ar ķieģeļiem, 8cm gaisa sprauga starp baļķu sienu un ķieģeļiem. Vai šo spraugu var pildīt ar keramzītu? Kādu diametru pielietot? Varbūt ir labāks siltināšanas variants?

2.jautājums. Esam iegādājušies lauku māju, celta 1938. gadā. No sausās betona tualetes augšdaļas ir izveidota caurule, kas aiziet zem grīdas, krāsns virzienā. Pieļauju, ka tā varētu iet uz krāsns ventilācijas cuku. Grīda ir labā stāvoklī tāpēc negribētos celt augšā, lai pārliecinātos. Mājas kopējā ventilācijas sistēmā negribētos kaut ko sabojāt.

2.1.Vai pieņēmums par izvadu uz krāsns ventilācijas cuku varētu būt pareizs un to varam droši taisīt ciet?

2.2. Pirmajā stāvā katrā istabā pie krāsns grīdā ir metāla plāksne ar ventilācijas atverēm. Kam tieši šādas atveres tiek domātas? 2.3.Kāds ir minimālais biezums un vēlamais materiāls pažobeles siltināšanai, lai tur izvietotu ūdens mezglus? Pažobele ir noklāta ar jumta dēļiem. Telpa ierobežota.

2.4.Vai izbūvējot siltinājumu gaisa sprauga jāatstāj arī grīdas siltinājumam, ja pažobele ir virs lieveņa?

3.jautājums. Iegādājos māju. Māja celta deviņdesmito gadu beigās, pagrabs apkurināms, bet auksts. Mājai 2 stāvi un neapkurināmi bēniņi.

Mainot logus piefiksēju, manuprāt, dīvainu ārsienu pīrāgu: rīģipsis, 5cm akmens vate, man nezināma melna plēve, 30cm gāzbetons, 5cm gaisa šķirtkārta, dzeltenais, caurumotais fasādes ķieģelis. Šāds pīrāgs ir pilnīgi visām ārsienām, izņemot pagrabu, kas ir zem visas mājas, būvēts no pamatu blokiem, nesiltināts. Ziemā ir liels kurināmā patēriņš. Termogrāfija neko kritisku neuzrādīja. Vai šāds pīrāgs ir darbotiesspējīgs? Kādi vēl būtu ēkas papildus siltināšanas varianti?

4.jautājums. Pie plīts pa dūmvada tīrīšanas durtiņām sūcas melns šķidrums. Malka ir sausa. No kā tas rodas? Kā to var likvidēt?

5.jautājums. Vai ziemā mitruma dēļ nesāksies pagraba konstrukciju pelēšana, ja tiks nosiltinātas karstā ūdens padeves caurules? Zem pagraba zeme, pagrabā atrodas gāzes apkures katls.