Raidījumu klausieties audio pielikumā un uzzināsit kā pareizi, soli pa solim ieklāt koka grīdu. Kādi nosacījumi jāievēro, lai grīda būtu stabila, droša un kalpotu ilgi.

1.jautājums. Soli pa solim par ar koka grīdas ierīkošanu. Materiāls lāgām 140X70mm, dēļu biezums 38mm. Kāds solis lāgām, kāds attālums lāgu atbalsta stabiņiem? Kāds ir minimālais attālums no grunts līdz lāgām? Kāds būtu ieteicamais grīdas "pīrāgs"? Vai jāatstāj kādas ventilācijas ejas? Pamatu cokolā ir iestrādātas ventilācijas atveres.

2.jautājums. Pirms 2010.gada no putu betona uzbūvēta jaunbūve. Pašlaik bez logiem, ar jumtu. 20cm biezas sienas nav apstrādātas. Vai tagad ir vērts pabeigt būvi, lai varētu jau šajā ziemā tajā dzīvot?

3.jautājums. Būvēju māju, plānojam veidot dabīgo ventilāciju. Gaisa ieplūde caur vārstiem dzīvojamo telpu logos, bet izplūde vannas istabā, virtuvē un papildus izvads kamīna tuvumā. Jautājumi par gaisa izvadīšanu no telpām. Kādu materiālu un aptuveno diametru izvēlēties izplūdes kanāliem? Iespējamie varianti – keramzīta ventilācijas bloki, skārda vai plastmasas caurules? Ja izvēlēts izmantot atsevišķas caurules, tad kāds būtu optimālākais izvadīšanas veids caur siltinātu metāla jumta segumu? Vai visas caurules maksimāli satuvināt kopā bēniņos un izvest caur jumtu vienā vietā?

4.jautājums. Daudzdzīvokļu māja, ar atvērtajām terasēm. Vienā dzīvoklī no terases tek iekšā ūdens. Šķiet, bojāta hidroizolācija. Hidroizolācija ir uzklāta vienā plaknē. Dotajā brīdī ir ideja to mainīt visā plaknē. Ja darbi tiek uzsākti 1.oktobrī, vai ir prātīgi to darīt, ņemot vērā, ka tuvojas ziema? Turklāt pārējiem dzīvokļiem ūdens iekšā netek. Varbūt prātīgāk ir tekošo terasi iekonservēt un pavasarī saremontēt lokāli, nevis mainīt visu plakni? Vai aizklājot ciet no dzīvokļa iekšpuses tekošo terasi, var telpu izžāvēt un veikt kosmētisko remontu?

5.jautājums. Vai var nelikt antikondensāta plēvi vienstāvu privātmājai ar divslīpu metāla jumta segumu un aukstajiem bēniņiem? Metāla jumta segumam ir trapecveida profils, stiprinātas ar skrūvēm. Vēja kastes apšūs ar retinātu dēļu klāju, lai nodrošinātu pastiprinātu bēniņu telpas ventilāciju.

6.jautājums. Stāvbūve, apmūrēta ar silikāta ķieģeļi, ar 6cm gaisa spraugu. Ja gaisa spraugu aizpilda ar termoputām, vai nākotnē termoputu iestrāde var radīt problēmas? Kādu materiālu un kāpēc Jūs ieteiktu izmantot?

7.jautājums. Par privātmājas lentveida betona pamatu dziļumu. Pamati ir siltināti ar 30mm ekstrudēto putuplastu, sākotnēji bija 70cm dziļumā. Tad, pieņemot, ka sasalšanas dziļums var būt līdz 1 metram, gar pamatiem tika uzbērts vēl papildus 30cm smilšu valnītis, nosegts ar oļiem. Tagad oļus plānots nomainīt uz bruģi. Varbūt šo uzbērto valnīti novākt vai pazemināt?