Raidījumu klausieties audio pielikumā.  Šoreiz plašāk par ēkas siltināšanas iespējām un siltumizolācijas materiālu izvēli.

1.jautājums. Koka stāvbūves siltināšana no ārpuses.Sienas konstrukcija no iekšpuses: 20mm kaļķa apmetums, koka stāvbūve drīvēta ar liniem 145mm,  apdare ar 20mm spundētiem dēļiem. Kopējais sienas biezums 165mm. Kāds būtu vispiemērotākais siltināšanas materiāls un  siltumizolācijas biezums?

2.jautājums. Par ēkas siltināšanu. Māja celta 90-tajos gados,  gāzbetona sienas.  Gaisa sprauga apmēram 6cm, ārpusē ķieģelis. Domājam iepūst termoputas vai granulas. Kurš būtu labāks variants, kādi plusi un mīnusi?

3.jautājums. Esam pirts būvniecības procesā.  Ar kādu vati un cik biezu siltināt pērtuves sienas?

4.jautājums. Kāds ir Jūsu viedoklis par sendviča  paneļiem?  No iekšpuses jāsiltina 1911.gadā celtas mājas arējās sienas.

5.jautājums. 103 sērijas māja, pirmais stāvs. Divas 6m garas un 2,5m augstas lodžijas. Mājas  sienās plaisas, horizontālas no lodžijas puses. Vai uz sienām, ignorējot  plaisas, var likt siltumizolācijas materiālu?

6.jautājums. Vai mainot grīdu vecas koka mājas 2.stāvā var izņemt būvgružus un izdedžus un likt  akmens vati vai citu materiālu? Ko Jūs ieteiktu? Mājā ir 2 dzīvokļi 1.stāvā un 2 dzīvokļi 2.stāvā. Darbi paredzēti  2.stāva dzīvoklī.  Mājai ir 93 gadi. Vai šo darbību rezultātā tā nesāks šķiebties?

7.jautājums. Cena un  pieprasījums kokmateriāliem pieaug. Sausu, būvniecībai piemērotu koksni neatrast. Kas ir jāievēro būvējot nojumi, ņemot vērā to, ka koksne turpinās  žūt arī pēc krāsošanas?

8.jautājums. Lapenes  egles dēļi. Ar kādiem materiāliem tos apstrādāt, lai paildzinātu lapenes kalpošanas laiku?