Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būveksperta ieteikumi par pamatprincipiem, kurus jāņem vērā, izbūvējot drošu un izturīgu jumta terasi.

1.jautājums. Privātmājas otrajā stāvā virs siltās garāžas ir plānota jumta terase. Kāds ir „pīrāgs” šāda jumta pareizai izbūvei? Kā pareizi veidot hidroizolāciju, siltumizolāciju un ūdens novadīšanu?

2.jautājums. Astoņdesmitajos gados būvēta koka ēka: ārējie apdares dēļi, karkass, stikla vate, pape, iekšējie dēļi, preskartons. Otrā stāva ārējie stūri ziemā mēdz caursalt, veidojas mitrums. Plānoju veikt kosmētisko remontu, rīģipsi skrūvēt pie sienas, bez profiliem. Ko Jūs ieteiktu darīt, lai neveidotos mitrums ārējos stūros? Vai likt plēvi? Vai var likt parasto rīģipsi vai obligāti jāliek zaļo rīģipsi?

3.jautājums. Par pamatu plātnes izbūvi. Vēlētos izbūvēt pamatu plātni vienstāvu privātmājai, kura būs no gāzbetona. Izbūves vietā nav augsts gruntsūdens līmenis, smilšaina pļava.

3.1. Vai zem skalotas smilts slāņa ir nepieciešams veidot šķembu drenējošo slāni?

3.2. Cik pēc pieredzes ir optimālais smilts slāņa izbūves biezums?

3.3. Vai drīkst pamatu plātni veidot uz smilts? Vai arī ir nepieciešams virs smilts ieklāt slāni no šķembām? Vai smilts slānim ir jābūt virs esošās zemes slāņa?

3.4. Kādu betona marku vislabāk izmantot?

4.jautājums. Par silto grīdu izbūvi.

4.1. Vai cokola hidroizolācijai pietiek ar divām kārtām ruberoīda, kurš ir savienots ar mastiku? Mastika ir uzklāta arī zem pirmās kārtas ruberoīda.

4.2. Kāds būtu minimālais augstums grunts ārējam līmenim zem cokola horizontālās hidroizolācijas?

4.3.Kāds būtu ieteicamais putupolistirola granulu, cementa slāņa biezums? Vai ar 100-150mm pietiek? Vai labāk  izmantot sauso betonu maisījumu ar plastifikatoriem?

4.4. Vai ar stiegrojuma sietu 150x150mmX6mm būs pietiekoši? Vai labāk izmantot folija atstarojošo membrānu vai plēvi? Kāds būtu ekonomiski labāks risinājums?

5.jautājums. Par nosēdušos betona grīdu stiprināšanu ar cementa injekciju metodi? Injekciju vietu attālumi, dziļums, ieteicamais cementa sastāvs, vajadzīgās ierīces.