Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz piedāvājam būveksperta padomus, lai veiksmīgi veiktu koka stāvbūves renovācijas procesu. Kam ir jāpievērš uzmanība un kādus materiālus darba gaitā izmantot.

1.jautājums. Veca koka stāvbūve. Iekšējās un ārējās sienas vertikālās brusas pie pamatiem ir bojātas. Ķieģeļu pamati. Kā rīkoties? Vai drīkstu nozāģēt bojātos galus un vietā abām sienas daļām likt horizontāli divas brusas vienu virs otras? Vai arī katrai sienas daļai likt atsevišķi  pa divām brusām? Kādi vēl būtu risinājumi? Ko Jūs ieteiktu?

2.jautājums. Stāvbūve no ārpuses siltināta ar 100mm fasādes akmens vati, stiegrojuma sietu un apmetumu. Sāku veikt remontu no iekšpuses. Uzsāku likt profilus un domāju brīvo vietu aizpildīt ar ECO vati, kurai ir liels borskābes saturs. Vai pie profiliem vajag likt pretkondensāta plēvi?

3.jautājums. Par logu apdari. 500mm gāzbetona mājai ielikti dubultie pakešu logi, iemontēti 100mm no ārpuses. No ārpuses logu aile ir nosiltināta ar 50mm fasādes akmens vati. Iespējams, ka no ārpuses siltināšu arī pārējo ēku. Bet ko darīt ar loga ailes iekšpusi? Ja siltināt, tad siltinājumam vairāk par 25-30mm vietas nav. Varbūt vienkārši likt ģipša vai cementa apmetumu?

4.jautājums. Skaidbetona klēts, apmesta no abām pusēm. Klētī glabājas ziemas krājumi. Ziemā sasalt gurķi. Ko Jūs ieteiktu darīt, lai nesasalst mani labumi? Bet vasarā gribētu, lai klētī būtu vēss.

5.jautājums. Kā un ar ko apstrādāt garāžas betona grīdu, lai mitrums, kas nāk no betona grīdas, nebojātu mašīnu?