Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz piedāvājam būveksperta padomus par jumta konstrukciju un materiālu izvēli, ja uz jumta paredzēta terases izbūve.

1.jautājums. Vēlamies nosiltināt jumtu. Kā pareizāk siltināt, ar kādiem materiāliem? Domājam šādi: kondensāta plēve, 150mm ekstrudētais putuplasts, 7cm betons ar 8mm stiegrojumu, jumta segums PVC membrāna vai ruberoīds divās kārtās. Jumts ir slīps, viss vecais siltinājums ir noņemts. Domājam vēlāk uz jumta izveidot terasi. Tātad, siltinājumu un klājumu vajadzētu tādu, lai jebkurā brīdī var būvēt jumta terasi. Kādu Jūs ieteiktu jumta pīrāgu?

2.jautājums. Kā siltināt pamatus? Māja ir celta uz akmens pamatiem, no vecās mājas palika silikātķieģelis, iekšpusē lējām jaunus pamatus, uzcēlām pilnus divus stāvus no FIBO blokiem. Grīdas līmenis ir pirmā pus silikātķieģela augstumā. Lietajai betona mala, atlikumi notecējuši, sakaltuši. Vai to jāskalda nost? Vai jāklāj drenāžas membrāna? Pirmajā stāvā paredzētas siltās grīdas. Domājam likt 5cm ekstrudēto putuplastu. Cik dziļi tas jāliek?

3.jautājums. Vai  koka mājai, kura apmūrēta ar silikāta ķieģeli, spraugu starp ķieģeli un koku drīkst pildīt ar termosaving? Tas ir daudzkomponentu materiāls, to iegūst sajaucot polimēra sveķus , putošanas līdzekli , ortofosforskābi , gaisu un ūdeni. Ko Jūs ieteiktu izmantot?

4.jautājums. Par lielu mitrumu. 1955.gadā celta saimniecības ēka, vienslīpes jumts ar bēniņu daļu, klāts ar viļņotām šīfera plāksnēm. Grīda betonēta, pamati tikai daži cm no zemes, abos logos ievietotas restītes. Ārsienas no šlagbetona. Mitrums vasaras siltajā periodā ap 85%, bet pārējā gada laikā 95% un vairāk. Iekštelpā glabātiem ar antiseptiķi apstrādātiem  dēļiem uz virsmas veidojas daudzi, maziņi, balti veidojumi. Ja veidot papildventilāciju, tad kādas konstrukcijas, varbūt vējā rotējošu? Vai vajag dezinficēt iekštelpu un telpas koka daļas?

5.jautājums. Esam iegādājušies Līvānu māju. Protams, prasās remonts, plēšam nost tapetes, zem tapetēm visās telpās OSB plāksnes. Kā  šīs plāksnes apstrādāt, lai varētu uzklāt izvēlēto krāsu? Ir manāmas arī šuvju vietas, kā aizpildīt šīs šuves? Arī griesti ir no OSB ar manāmām šķirbām, krāsoti ar eļļas krāsu. Kādi šajā gadījumā būtu griestu apdares varianti?