Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz raidījumā dominē jautājumi par ēkas siltināšanas iespējām, materiālu izvēli un darba gaitu.

1.jautājums. Plānoju siltināt vecu koka ēku un izbūvēt bēniņus. Izklāt telpu ar tvaika barjeru un rīģipša plāksnēm. Vai starp barjeru un ģipškartona plāksni ir nepieciešama gaisa šķirtkārta? Kā un ar ko labāk siltināt?

2.jautājums. Vēsturiska statusa ēka. To nepieciešams siltināt no iekšpuses. Sienas nav līdzenas. Vai starp ķieģeļu mūra sienu un siltumziolāciju drīkst atstāt spraugu? Vai šo spraugu nepieciešams aizpildīt vai atstāt kā ventilējamu zonu? Kādu tvaika izolācijas plēvi izmantot? Pielikumā pievienoju zīmējumu. Vai piedāvātais risinājums ir pareizs?

3.jautājums. Vēlos apšūt mansarda stāva fasādi ar vagondēļiem. Vai ir nepieciešams papildus siltinājums? Sienas „pīrāgs”: rīģipsis, 20cm ekovate, 2,5cm kokšķiedru plāksnes ar vēja izolāciju, 2,5cm esošie fasādes dēļi. Tālāk domāju atstāt 3cm vēdināmu gaisa spraugu un likt vagondēļus. Cik biezu vagondēļu slāni Jūs ieteiktu?

4.jautājums.  Pirms dažiem gadiem uzsāku būvēt lētu konstrukciju un izejmateriālu eksperimentālu, ekoloģisku ēku. Telpu norobežojošās konstrukcijas sienu veidņus uzsāku aizpildīt ar zāģskaidu-ēveļskaidu-kaļķa maisījumu, 0,8m biezā slānī. Pirms gada 25kg kaļķa maiss maksāja apmēram 5 eiro, šogad cena ir krietni augstāka. Vēl vajag 20 maisus. Šāds izejmateriālu sadārdzinājums man nav pa kabatai. Vai kaļķi var aizstāt ar dolomīta miltiem? Vai tiem piemīt kaļķim līdzvērtīgas mitrumu uzsūcošas, antibakteriālas un citas pozitīvas īpašības? Kādu zemu izmaksu piedevu var izmantot nedzēstā vai dzēstā kaļķa vietā?

5.jautājums. Ko darīt ar krīta griestiem? Kā tos atjaunot? Kāds būtu vislabākais risinājums? Gruntēt un krāsot? Balsināt? Platība ir liela.