Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz piedāvājam atbildes uz šādiem jautājumiem.

1.jautājums. Par dārza mājiņas siltināšanu. Pirms 25 gadiem būvēta koka stāvbūve 5x6m. Statņi  100x100mm. Apdares dēļi no ārpuses un iekšpusē. Pa vidu ir bijis siltinājums, bet tagad vējš pūš cauri. Vai būtu prātīgi visu esošo atstāt un vienkārši siltināt no ārpuses? Kādu, pēc iespējas lētāku,  materiālu izmantot  dārza mājiņas siltināšanai un apšuvumam? Kāda ir darbu secība?

2.jautājums. Gribu uzcelt pirtiņu 4X6m, no brusām 100X100mm. Kā pareizi un no kādiem materiāliem veidot grīdas pīrāgu? Vai melno grīdu var  pārklāt ar skaidu plāksnēm?

3.jautājums.  Būvējam atbalsta sienu, jo māja ir pakalnā. Esam ierakušies kalnā U veidā. Trīs pusēs būs atbalsta siena no 30cm Fibo pamata blokiem, armatūru pildītu ar betonu. Ar laiku, uzliekot jumtu un vārtus, šo telpu plānojam izveidot par garāžu. Vai starp Fibo blokiem un smiltīm ir nepieciešama izolācija?

4.jautājums. Par grīdas konstrukciju jaunbūvē. Nav paredzētas siltās grīdas. Pašlaik ir blietēta grunts, šķembas, skalotu smilšu izlīdzinošais slānis 20mm, putuplasts 150 100mm, plēve, putuplasts 150 200mm, gluds betons. Kā tālāk veidot peldošo grīdu, lai nonāktu pie lamināta klājuma?

5.jautājums. Uzbūvēta guļbaļķu pirtiņa. Pēc meistaru ieteikuma nolēmām palikt starp pamatiem un brusu 5cm biezu dēli un 2cm biezu ekstrudēto putuplastu. Kur  būtu jāliek putuplasts, starp dēli un pamatiem vai starp dēli un baļķi? Vai šāds dēlis ir nepieciešams?

6.jautājums. Kokšķiedras pretvēja plāksne ISOPLAAT 25x2700x1200. Vai šī skaitās mīkstā kokškiedras plāksne?  Vai to var montēt istabas iekšpusē uz sienas divās kārtās un uz kuru pusi jāliek krāsotā puse?

7.jautājums. Kas var veidot krāsojumu uz skaidbetona ārsienas apmetuma. Siena ir austrumu pusē, krāsojums tumši sarkans, noturīgs, paberzējot paliek dzeltenīgs.

8.jautājums. Grīdas pīrāgs: keramzīts, putupolistirols, betons ar siltajām caurulēm un grīdas segums. Vai jāparedz siltuma atstarojošā kārta? Vai kādai no kārtām nepieciešama plēve, mitruma aizsardzībai? Zem mājas mitrs pagrabs.