Raidījumu klausieties audio pielikumā. Kam jāpievērš uzmanība, ja ēkai ir nosēdušies pamati? Raidījumā būveksperta ieteikumi un pamatu stiprināšanas iespējamais risinājums.

1.jautājums. Saimniecības ēkai saplaisājušas sienas, garāžā nosēdusies grīda. Liekot durvis secinājām, ka siena nobīdījusies. Pavasaros garāžas bedrē krājas ūdens. Ēkas siena atrodas uz kaimiņa robežas, tāpēc rakšanas darbi nav iespējami. Atradām firmas kuras sniedz pakalpojumus pamatu nosēšanās gadījumos. Pakalpojums nav lēts. Lūdzam Jūsu, kā speciālista, komentāru.

2.jautājums. Daudzdzīvokļu māja, 103.sērija. Apsaimniekotājs nolīga būvfirmu aukstā un karstā ūdens cauruļvadu nomaiņai. Būvdarbu laikā katrā stāvā tiek veidoti tehniskie caurumi. Urbšana tiek veikta arī starpstāvu pārsegumos. Būvdarbiem nav ne tehniskās shēmas, ne aprēķinu. Vai šādi būvdarbi uzskatāmi par darbību, kas pazemina būves konstrukciju drošību, nestspēju vai noturību? Kāda dokumentācija būtu jāizstrādā?

3.jautājums. Privātmājai uzstādīju paceļamos vārtus, pēc tehniskajiem parametriem biezākie un efektīvākie. Garāža ir apkurināma, virs tās ir dzīvojamā telpa. Ziemā vārtu priekšpusē bija vecie vārti, garāža bija silta. Izņēmu vecos koka vārtus, jūtu ka garāža pamatīgi atdziest. Kā pareizi siltināt garāžas vārtu aili un betona grīdas savienojuma vietu, lai izbēgtu no siltuma zudumiem? Kā mazināt siltuma zuduma tiltus?

4.jautājums. Mājai pirms 10 gadiem nomainīja jumta segumu. Šīferi pret bitumena viļņotām loksnēm. Jumta ziemeļu puse nosūnojusi, dienvidu puse tāda nav. Ko darīt? Kā tikt vaļā no sūnām, lai tās vairs neatjaunotos? Redzu, ka šāda problēma ir arī citiem.

5.jautājums. Problēma ar sēni. Nopirkām māju, koka grīdas izņēmām un ielējām siltās betona grīdas. Mājai ir skaidbetona sienas. Ielikām rīģipša sienu, kas atdala dušas telpu. Tā nav ārsiena. Stūrī mitrums iekrāso sienu un sāk augt sēne. Kā ar to cīnīties? Kāds ir risinājums?

6.jautājums. Vai siltinot bēniņus ar ekovati ir nepieciešama tvaika barjera?

7.jautājums. Kā pareizi siltināt māju? Guļbūve celta 1938.gadā. Vai iekšpusē liekot rīģipsi, lai izlīdzinātu sienu, var atstāt spraugu? Vai to var aizpildīt tikai ar vati?

8. jautājums. Āra koridora betona grīda. Gribu uzlikt flīzes. Vai var likt uz betona? Vai jāliek mitrumu atdalošais slānis?