Raidījumu klausieties audio pielikumā. Uzzināsit kā uz bitumena šindeļu jumta nostiprināt saules paneli, būs arī ieteikumi par fasādes dekoratīvā apmetuma veidiem un to izmantošanu.

1.jautājums. Pagaidām uz jumta vēlos uzlikt tikai vienu saules paneli. Jumtam bitumena mīksto šindeļu klājums, zem tā 10 mm kokskaidu plātne, 25mm dēļi un spāre. Saules paneļa rāmis veidots no alumīnija U veida (30mm x30mm x 30mm) profila. Paneļa izmērs 1000 x 2100. Materiāls plastikāts. Kādi būtu Jūsu ieteikumi paneļa nostiprināšanai?

2.jautājums. Pavasarī jāsāk mājas fasādes siltināšana. Māja celta no 300mm gāzbetona blokiem. Siltināšu ar 100mm akmens vati, tad stiegrojošā josla. Vai akmens vates kārta ir pietiekama? Jautājums par dekoratīvo apmetumu. Vēlos veikt visu vienā piegājienā, ar jau tonēta apmetuma uzklāšanu. Piedāvā minerālos apmetumus, kurus var tonēt ar minerālajiem pigmentiem, vai gatavos -  akrila, silikona, silikona silikāta. Vēlos dzirdēt Jūsu ieteikumus, ko labāk izmantot, lai sienas elpotu, bet reizē arī fasāde būtu izturīga pret apkārtējās vides iedarbību.

3.jautājums. Koka karkasa būve uz plātnes pamatiem, kuros jau iestrādātas siltās grīdas apsildes kontūrs. Zem plātnes un cokolā 100mm ekstrudētais putupolistirols ar pusspundi, zem grīdām papildus 150mm putuplasts. Zem ekstrudētā putupolistirola nav ieklāta tvaika membrāna. Plātne būvēta uz krietni blietētas smilts. Ar kādiem riskiem šādā situācijā būtu jārēķinās? Vai perimetra drenāžas ierīkošana ir  risinājums?

4.jautājums. Privātmāja būvēt no gāzbetona, apšūta ar ķieģeļiem, bet starp tiem ir spraugas. Vēlamies māju siltināt. Kā labāk aizpildīt spraugas? Vai ķieģeļus noņemt un likt vati? Kā efektīvāk siltināt, lai siltums nezustu.

5.jautājums. Ir lauku māja, sakrājušies māla ķieģeļi. Gribu tos daļēji izmantot pirmā stāva virtuves, halles grīdās. Plānotā darbu secība: šķembas, smilts, plēve, 100mm putuplasts EPS, siltā grīda, 70mm stiegrots betons, flīžu līme, ķieģeļi, šuves (apt 10mm) pildītas ar kaļķa javu, vai smiltīm. Virsmu vēlos nolakot. Lūdzu iesakiet labāko, pareizāko variantu. Paredzētas apsildāmās grīdas.

6.jautājums. Iegādājos divistabu dzīvokli otrajā stāvā, 70-to gadu beigās celtā trīsstāvu ēkā. Veicot remontu, demontēju grīdas konstrukciju, tā bija nekvalitatīva, grīdas līmeņi dzīvoklī bija atšķirīgi. Vai drīkst uz padomju laikos izgatavotiem, dobtiem, stiegrotiem pārseguma paneļiem, izbūvēt sausā betona grīdu? Vai šādam remontam ir nepieciešama būvatļauja?