Kādi ir lineļļas plusi un mīnusi? Kādi darba un drošības nosacījumi jāievēro, lai koka konstrukcijas apstrādātu ar videi draudzīgu materiālu - lineļļas beici? Raidījumu ar būveksperta ieteikumiem klausieties audio pielikumā.
1.jautājums. Vai lineļļas beici var klāt uz materiāla, ja tas ir mitrāks par 18%? Pēc cik gadiem būtu jāatjauno krāsojums neēvelētiem fasādes dēļiem? Kas notiks ar koku, ja to neapstrādās ar lineļļu?
2.jautājums. Veca divstāvu mūra māja. Problēma - liels mitrums dzīvojamās telpās. Līdz pat sēnei durvju stenderes zemākajās vietās. Karstajā laikā telpas bija vēsas, bet koridora grīdas flīzes tuvu norasošanai. Vai pie vainas mājas pamati? Kas būtu jādara? Mājai nav pagrabstāva. Otrajā stāvā starp jumtu un iekšējo sienu praktiski nav siltinājuma. Jumts ir daļa no otrā stāva ārsienas. Vai arī tas varētu būt iemesls mitrumam mājā?
3.jautājums. 9x5m koka vasaras māja, stāvbūve. Uzbūvēta uz 15cm biezām padomju laika betona plāksnēm. Izskatās, ka tās liktas uz smilts. Plākšņu augšējā mala praktiski ir zemes līmenī. Plāksnes ir novietotas cieši viena pie otras ar minimālu atstarpi. Iekšpusē ar piķi pielīmēts ruberoīds. Virsū koka grīda, kas tikai atsevišķās vietās bija satrupējusi. To izņēmu. Vecā grīda bija 15cm. Kā veidot silto grīdu? Kā pamatam izveidot hidroizolāciju?
4.jautājums. Garāžu būvējam uz pāļiem. PVC caurule pildīta ar cementa javu un stiegrojumu. Daži pāļi ir nosēdušies, jo apakšā ir smalka smilts. Dzīvojam mālaina un avotaina pakalna galā. Garāžai ir uzlikta koka konstrukcija ar metāla jumtu. Kā varam saglābt pāļu sēšanos un būves stabilitāti?
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X