Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz plašāk apskatīsim jautājumus par ēkas siltināšanas iespējām un materiālu izvēli.

1.jautājums. 1890. gadā celta ķieģeļu māja. Kā labāk siltināt šādu māju? No iekšas vai no ārpuses? Mans variants būtu siltināt ar 5cm no iekšpuses un tad skatīties, ja ir vēl lieli siltuma zudumi, tad vēl siltināt ar 10cm putupolisterola no ārpuses. Kāda ir veicamo darbu secība? Kādus materiālus izmantot?

2.jautājums. Ķieģeļu mūra ēka ar aptuveni 5cm gaisa šķirbu mūrī. Telpu iekšpusē, ap logiem un ventilācijas elementiem ir melna sēne. Kā Jūs ieteiktu siltināt pašu mūra sienu? Vai sākotnēji veikt kādu pārbaudi sēnei vai vienkārši no iekšpuses notīrīt sēni, tad veikt iekštelpu remontu un beramo vati iepūst mūra gaisa šķirbā? Varbūt šādai sienai varat ieteikt alternatīvu siltināšanas risinājumu?

3.jautājums. Sveiciens foršākajam radio. Koka karkasa māja ir apšūta ar Cewood kokskaidu plāksnēm, armēta ar dubulto sietu. Dekora uzvilkšanu gribētu atstāt uz nākamo gadu, bet ir bažas, vai līmjavas kārta neizmirks un nesabojās kokskaidu plāksnes. Kā arī, pavasarī žūstot, neizraisīs plaisu rašanos. Kā rīkoties, varbūt apstrādāt ar kaut ko?

4.jautājums. 4.Koka karkasa māja ar lentveida pamatiem. Domājam mainīt iekšējās sienas, paplašināt telpas. Vai pirms tam jāizņem visas grīdas? Cik dziļi jāveido iekšējo sienu pamati? Kā un no kādiem materiāliem veidot iekšējās sienas, lai būtu pēc iespējas labāka skaņas izolācija?