Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz būveksperts atbildēs uz šādiem klausītāju jautājumiem.

1.jautājums. Par pamatiem. 1965. gadā celta četrstāvīga Hruščova projekta māja. Gadu gaitā vietām nodrupis apmetums, pagrabi ir sausi. Ko labāk darīt - veco apmetumu noņemtu, apmest pa jaunu un nokrāsot. Varbūt siltināt? Ap māju ir bruģis.

2.jautājums. Mājai ir problēmas ar pamatiem. Iespējams, pamatu betonēšanā pielietota ļoti smilšaina, nekvalitatīva grants, taupīts uz cementa rēķina. Betons ieliets un tranšejā iestrādāti milzīgi akmeņi, bez stiegrojuma. Virs zemes pēc tranšejas aizpildīšanas izmantoti dēļu veidņi. Izraktajā tranšejā plēvi neieklāja. Pamati ir diezgan brūnā, smilšainā krāsā un atslāņojas, laiku pa laikam nobirst pa gabaliņiem. Šos drūpošos pamatus ir vēlme sakārtot, nostiprināt, nosiltināt. Kādu risinājumu Jūs ieteiktu?

3.jautājums. Dzīvoju lauku mājā. Gribu virtuvē ieklāt vinila grīdu. Zem virtuves ir pagrabs, tā griesti nav betonēti. Dēļi, kaut kāds pakojums un virtuves grīda. Domājam uz virtuves grīdas dēļiem likt OSB mitrumizturīgās plāksnes un tad klāt vinila grīdu. Kā pareizāk rīkoties, lai nesapūtu vecā dēļu grīda un OSB loksnes?

4.jautājums. Virtuvē uz plīts vārot ūdeni veidojas tvaiki, tapetes paliek mitras un sāk pelēt. Māja ir veca, celta no māliem, akmeņu pamati. Ārsienas ir ļoti biezas. No ārpuses ir pielikts siets un apmetums. Iekšpusē veco laiku apmetums. Skurstenī ventilācijas lūka. Varbūt vajag vēl jaunu ventilāciju? Vai vajadzētu sienas siltināt no iekšpuses? Ko Jūs ieteiktu darīt? Kā to paveikt?

5.jautājums. Par poliuretāna siltināšanas putām. Mājai ir pusmansarda koka konstrukcijas jums ar auksto bēniņu daļu, šo daļu arī plānojam siltināt. Vai tā ir laba doma un kā pareizi to paveikt? Kā sagatavojot darba virsmu? Ir atvērto un slēgto šūnu putas. Kuras būtu piemērotas mūsu gadījumā? Kādas būtu alternatīvas?

6.jautājums. Dzīvokļa vienai sienai, kas atdala dzīvokli no kāpņu telpas pirmajā stāvā, parādījies pelējums un mitrums. Ko Jūs ieteiktu darīt?