Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būveksperta padomi par dzīvokļa lodžijas un balkona apdares darbiem. Uzzināsit kādi materiāli ir piemēroti slēgta balkona iekšdarbiem.

1.jautājums. Nav paredzēta siltā lodžija, pašlaik tā ir iestiklota. Vēlos uzzināt, kādus materiālus izmantot, lai veiktu lodžijas iekšējās apdares darbus. Plānojam izmantot pelēko putuplastu, bet ražotāja pārstāvis to neieteica. Domājām putuplastu ar koka līstēm stiprināt pie dzelzs balstiem un tad uzlikt dekoratīvos PVC dēļus. 

2.jautājums. Stāvbūve no ārpuses siltināta ar vati, sietu, līmjavu, dekoratīvo apmetumu, bet nav likta vēja plēve. Istabas ir mitras. Ko darīt? Vai sienās urbt caurumus un likt ventilācijas caurules?

3.jautājums. Par jumta konstrukciju. Gatavojos būvēt mājas jumtu, otrais stāvs būs apdzīvots. Jumta segums - metāla dakstiņu profils stiprināts ar skrūvēm. Plānojam spāres 180x60mm ar 900mm soli, 25mm mīkstās kokšķiedras pretvēja plāksnes, 50x50mm lata, tvaika izolācijas plēve ar antikondensāta pamatu, 25mm lata, 32mm retināts dēļu klājs un skārda dakstiņu jumts. Vai mīkstās kokšķiedras pretvēja plāksnes var  aizstāt difūzijas membrānu? Vai manā nosauktajā jumta konstrukcijā tvaika izolācijas plēvi būtu iespējams aizvietot, piemēram, ar difūzijas plēvi? Kāds ir Jūsu viedoklis?

4.jautājums. Dzīvoklī uz betona sienas pirms vairākiem gadiem uzlīmētas putuplasta loksnes, jo blakus dzīvoklī jau vairākus gadus neviens nedzīvo. Diemžēl, siena sāka pelēt, putuplastu noņēmām, bet nevar nokasīt līmes kārtu. Mēģinājām ar skrāpi, slīpmašīnu, acetonu – nekas nelīdz. Ko darīt, ko izmantot? 

5.jautājums. Pagājušajā gadā no ārpuses sākām siltināt koka māju ar 100mm akmens vati. Apšuvām ar skandināvu tipa dēļiem. Siltinātāju nopirkām tikai remontējamai mājas daļai, jo nebija kur materiālus glabāt. Šogad nolēmām turpināt, bet sākās problēmas, jo siltināmais materiāls  palicis dārgāks un nav nopērkams. Šobrīd ir pieejams tikai 30mm materiāls. Vai varam likt 30mm un apakšā 75mm? Varbūt varat ieteikt ko citu. Cieto materiālu izmantojam, jo viegli uzklāt un nav nepieciešams rāmis.