Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz būveksperta padomi par aizsargkārtas, hidroizolācijas slāņa veidošanu un atjaunošanu, ja lēzena jumta konstrukcijai izmantotas dzelzsbetona plāksnes vai paneļi.

1.jautājums. Vēlamies betona jumta paneļiem uzklāt aizsargkārtu. Paneļus mehāniski attīrījām ar slotu un drāšu birsti, pēc tam ar augstspiediena ūdens strūklu. Cementa maisījumu uzsmērējām divās kārtās. Vietās kur panelim ir horizontāla virsma viss ir labi, bet ielokos sametās burbuļi. Vai tas varētu būt tāpēc, ka ielokos saglabājusies nenotīrīta jumta aizsargkrāsa? Kā šādā situācijā pareizi uzklāt aizsargkārtu?

2.jautājums. Par bēniņu siltināšanu. Telpa no iekšpuses izremontēta, bet nepieciešams siltināt bēniņus. Griestu konstrukcija: rīģipsis, 10cm gaisa sprauga, tvaika plēve, melnie griesti - sijas ar dēlīšiem, starp tiem ir nelielas spraugas, veco laiku ruberoīds. Saprotu, ka ruberoīda kārtu jānoņem, lai dēlīši ventilētos. Kā siltināt bēniņus? Vai beramā ekovate neizbirs caur dēlīšu spraugām? Vai var siltināt ar plākšņveida vati? Vai pēc vates slāņa jābūt vēl kādam materiālam, lai vate neuzkrātu mitrumu?

3.jautājums. Māja celta 19. gadsimta beigās. Akmens pamati, apmēram 2m. Ķieģeļu mūris, vidū 20cm gaisa sprauga. Mājā ir problēmas ar mitrumu. Iepriekšējais saimnieks pamatus pus mājai aplējis ar betonu un daļēji apmetis sienas. Plānojam uzlikt ģeomembrānu un pamatus atjaunot, jo tie ir izdrupuši. Kā labāk rīkoties? Apliet ar betonu atlikušos pamatus un tad likt hidroizolāciju un ģeomembrānu? Vai tikai atjaunot akmens pamatus un tad likt ģeomembrānu? Mūrim ir izdrupusi apakšējā ķieģeļu rinda. To plānojam atjaunot. Vai atjaunojot ķieģeļu rindu zem tās jāliek hidroizolācija?

4.jautājums. 1970.gadā būvēta piecstāvu māja. Istabā zem preskartona ir klona grīda. Iespējams, būvēta no smalku šķembu un ģipša maisījuma, jo izturība spiedē ir zemāka nekā cementa grīdām. Turklāt grīda ir ļoti šķība. Ir doma pa virsu esošajai grīdai uzliet cementa pašizlīdzinošo slāni. Vai cements ķīmiski reaģēs ar esošo grīdas slāni un pasliktinās situāciju? Cik biezu cementa pašizlīdzinošo slāni Jūs ieteiktu?

5.jautājums. Garāžā 2m dziļumā izveidoju pagrabu. Rokot gan radās nelielas aizdomas par grunstsūdeņiem, bet pirmos divus gadus viss bija sauss, tomēr pēdējos gados ūdens pacēlās līdz 25cm. Ar kādiem materiāliem un kā apstrādāt sienu un grīdu, lai izvairītos no ūdens. Sienām un grīdai būvējot ir ieklāta plēve, apstrādāts ar šķidro stiklu, bet tas nelīdz. Garāžu no ārpuses apstrādāt nav iespējams.