Raidījumu klausieties audio pielikumā. Kādi nosacījumi jāievēro, ja pašu spēkiem izbūvē pagrabu un betonē pagraba pārsegumu.

1.jautājums. Plānoju būvēt nedaudz iegremdētu 4x3m pagrabu. 30cm plati, betonēti lentveida pamati ar stiegrojumu. Plānotas sienas no keramzīta blokiem, betonēts jumta pārsegums, izklāts ar putuplastu, uzbērta zemes kārta. Kas jāņem vērā un kā pareizi betonēt jumta pārsegumu? Kādiem jābūt parametriem – maisījuma sastāvs, stiegrojums, lai neiebruktu jumts? Plānoju betonēt pašu spēkiem, jo tehnikas piebraukšana nav iespējama.

2.jautājums. Privātmāja būvēta 1975.gadā, divos līmeņos. 15m no mājas tek maza upīte. Māja vairākus gadus ir cietusi pavasara plūdos. Pēdējo reizi pirms 9 gadiem. Pamati sāk sēsties un drupt, ir nelielas plaisas mājas sienā. Ko darīt, cik nopietni Jūsu skatījumā ir bojājumi? Vai jāmeklē specifiski meistari, varbūt var iztikt ar pašu spēkiem? Māja atrodas Ogres pilsētā.

3.jautājums. Pamatu vidū ir divas vertikālās plaisas. Kā tās novērst? Vai jāatrok pamati un uz pēdas jāklāj papildus betona kārta? Varbūt nedarīt neko?

4.jautājums. Par plātņveida pamatiem. Vai pamati izbūvēti pareizi? Vai ir pareizi izbūvēt pamatu plātni uzreiz iestrādājot siltās grīdas un citas komunikācijas? Kāds būtu minimālais plātnes biezums vietās, kur nav nesošo konstrukciju? Vai jābūt dubultam stiegrojumam visā plātnes laukumā? (augšējam un apakšējam)

5.jautājums. Vēlos klāt mājai būvēt 2,5X8m piebūvi. Grīdas „pīrāgs” sastāvēs no OSB plāksnēm. Apakša būs ventilējama. Siltinātšu ar 12cm akmens vati. Kāda veida plēvi izmantot no apakšas un augšas? Vai vispār nepieciešama plēve?

6.jautājums. No keramzīta blokiem būvēju divstāvu privātmāju. Starpstāvu pārsegumam izmantošu koku. Vai pārsegumu vajadzētu apstrādāt ar antiseptiķi un/vai antipirēnu? Jumta konstrukciju plānoju apstrādāt, bet par starpstāvu pasegumu nezinu, jo esmu lasījis dažādus viedokļus. Brusas tiks liktas uz betona joslas, starpā ruberoīds.

7.jautājums. Pa ēkas perimetru vēlos izbūvēt pamatu apmali. Veidot no ģeotekstila, skalotas smilts, pamatu ģeomembrānas, skalotiem oļiem. Cik platu veidot apmali, ja jumta pārkare ir 250mm? Vai pie ēkas cokola daļas nepieciešams montēt apmali? Vai montēt pie paša cokola vai atstāt spraugu starp betona apmali un cokola daļu?