Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz atbildēsim uz šādiem jautājumiem.

1.jautājums. Kā pareizi nosiltināt pamatus vecai muižas ēkai? Pamati 60cm,  no akmens un kaļķa. Zem  mājas ir pagrabstāvs. Vai ir jāliek hidroizolācija?

2.jautājums. Doma siltināt guļbūvi ar ekovati. Uz sienām paredzēts latojums, ar "mitro metodi" iestrādāta ekovate , kuru nosedz kokšķiedras plāksnes. Vai var likt kokšķiedras plāksnes pa tiešo uz latojuma, bez ventilējamās atstarpes?  Vai nepieciešama plēve? Kā pareizi paveikt šos siltināšanas darbus?

3.jautājums. Jāmaina bituma dakstiņu jumts. Vai uz bituma dakstiņiem var likt metāla jumtu?

4.jautājums. Privātmāja divos stāvos, vēlos ieklāt siltās grīdas. Pirmā stāva platība 90 kvadrātmetri. Estrich ir lētāks, bet  betons dārgāks, toties ar lielāku  siltumnoturību. Ko jūs ieteiktu izvēlēties?

5.jautājums. Vai starpsienu var  būvēt no koka karkasa, ar rīģipša apšuvumu no abām pusēm, un pa vidu likt akmens vati? Vai pie šādas konstrukcijas rīģipša plākšņu savienojumi no slodzes neplaisās?

6.jautājums. Projektā 150 kvadrātmetru mansarda tipa koka karkasa/paneļa  mājas būvniecībā  ir paredzēta dabīgā ventilācija, ar izvadi sanitārajos mezglos: virtuvē un katla telpā. Uzklausot dažādus viedokļus, secinājām, ka ar to varētu būt pat maz, tāpēc plānojam istabās uzstādīt  pieplūdes vārstus. Vai izvēle ir pareiza? Varbūt ir  citas alternatīvas?

7.jautājums. Daudzdzīvokļu mājas pirmā stāva griestos jāvelk jauni vadi. Tie tiks paslēpti zem  metāla profiliem, uz profiliem  rīģipsis. Griesti nav līdzeni. Ko darīt ar tukšumiem zem rīģipša?

8.jautājums. Vai simtgadīgu ķieģeļu mūra māju var siltināt no iekšpuses ar fibrolīta loksnēm,  tās apšujot ar rīģipsi? No ārpuses māju nevar siltināt,  jo ir dekoratīvais mūrējums.

9.jautājums. Simtgadīgas mājas dzīvoklī nepieciešams pamatīgs remonts - jāmaina elektroinstalācija un  virtuves grīda. Daļa virtuves jāpievieno tualetes telpai, lai varētu izveidot vannas istabu. Ar ko sākt? Vai vajag projektu?

10.jautājums. Esam nolēmuši veikt stāvbūves  mājai remontu. Koka grīda vietumis ir nosēdusies un  šķirbaina. Vasarā māja mitra, sienas  apakšējo daļu klāj pelējums Apmēram pirms 10 gadiem māja no ārpuses siltināta ar paroc vati, koka apšuvuma dēlīšus nomainīti ar plastmasas dēļiem, plēve nav likta. Jumta šīferis nomainīts pret rannila metāla jumta klājumu, zem tā speciālā plēve. Vai mūsu rīcība bija nepareiza? Ko Jūs ieteiktu  darīt? . Ar ko sākt?

11.jautājums. Ir skrūvēts metāla dakstiņš, zem tā trīsslāņu difūzijas membrāna. Saprotu, ka nav pareizi. Vai jumts jāņem nost, lai uzliktu kondensāta plēvi? Ko darīt, kādi risinājumi?

12.jautājums. Meistars no ķieģeļiem uzbūvēja kamīnkrāsni. Lai krāsns ķieģeļus pārklātu ar ūdens dispersijas laku, viņš ieteica no sākuma izkurināt krāsni,  lai izžūst   ūdens. Noberzt putekļus un tikai tad uzklāt dekoratīvo laku. Kurinot krāsni ap krāsns muti izveidojās sodrēji, kurus  nevar notīrīt. Kā pareizi rīkoties, lai tie neieēstos ķieģeļos dziļāk un varētu veikt  ķieģeļu apstrādi ar dekoratīvo laku?