Raidījumu klausieties audio pielikumā. Arī šajā raidījumā turpinām apskatīt jautājumus par ēkas siltināšanas iespējām, materiālu izvēli un darba gaitu.
1.jautājums. Pie mājas apmēram septiņu kvadrātmetru veranda. Sienas no silikāta ķieģeļiem, no abām pusēm apmestas. Mūrējums - pusķieģelis. Ielikti jauni pakešu logi. Jumta konstrukcija pildīta ar 150mm eko vati, kas no abām pusēm apšūta ar 25mm kokšķiedras plāksnēm. Ar ko siltināt verandas sienas no iekšpuses? Domāju ar 50mm kokšķiedras plāksnēm. Vai tā var darīt? Ar ko būtu labāk stiprināt kokšķiedras plāksnes pie apmestās sienas? Verandā nav paredzēta apkure, bet gribētos, lai ziemā tur nebūtu mīnus grādi.
2.jautājums. Veca stāvbūve. Sākotnēji māja bija krāsota un tikai vēlāk uzlikts vagondēļu apšuvums (Padomju gadu siltināšanas mēģinājums). Siltināšana no ārpuses ietaupītu gan darbu, gan finanses, jo vagondēļi tāpat ir jānoņem. Vai var likt siltinājumu uz vecajiem apšuvuma dēļiem? Vai arī tie ir jānoņem un jāattīra no krāsas? Kā un ar ko Jūs ieteiktu siltināt šādu māju no ārpuses? No iekšpuses zem apmetuma ir skaliņu pinums un melna pape, kas ir labā stāvokli. Iekšējās sienas ir būvētas no bieziem dēļiem divās kārtās, starp tām ir spaļu un kaļķa maisījums. Vietām šis maisījums birst. Vai, atjaunojot māju, arī šī starpkārta būtu jāatjauno, jāaizpilda?
3.jautājums. Veca muiža. Grīdas kaļķa slānis 100mm. Vai var ieklāt silto grīdu bez mūsdienu materiāliem? Uz kaļķa slāņa likt ķieģeli kā bruģakmeni.
4.jautājums. Par pamatiem. Vēlme pašu spēkiem no 200mm gāzbetona blokiem uzbūvēt nelielu vasaras māju. Pēc projekta lentveida pamati - 1,55X0,3m. Veidņu vietā izraku tranšejas, veidni veidošu tikai cokolam. Esmu izracis 80cm, 30cm melnzeme un pārējais ir cieta, rūsaina smilts, lāpstu nav iespējams iedurt. Vai tomēr rakt līdz 115cm atzīmei kā minēts projektā? Vai varu liet betonu 80cm no zemes līmeņa? Kopā būtu 1.2X0.3m. Ja man ir tik laba grunts, domāju nedaudz ietaupīt.
5.jautājums. Sešdesmito gadu koka stāvbūvei tiks izbūvēts mansards. No ārpuses māja nosiltināta: 100mm akmens vate, 25mm kokšķiedras plāksnes, latojums un apdares dēlīši trīnītī. Jumta stāvā paredzēts sienu, griestu karkass,50mm vate. Pēc tam plēves vietā vēlos likt kokšķiedras plāksnes, latojumu un elektroinstalāciju starp kokšķiedru un riģipsi. Vai šāds variants pilda tvaika izolācijas funkcijas un aizstāj tvaika izolācijas plēvi? Saprotu, ka sanitārajā mezglā jāmeklē kāds cits tvaika izolācijas risinājums, lai neizmantotu plēves?
6.jautājums. Remontējam istabu lauku mājā. Pienākusi kārta siltināt griestus. Bēniņus no istabas atdala viena kārta dēļu griestu. Ir doma siltināt ar akmens vati. Vai vajadzētu likt kādu mitrumu izolējošu materiālu pirms vates? Virs dēļiem bēniņos ir tikai skaidu kārta.
7.jautājums. Gribam nosiltināt ārsienas ar 15cm mīksto vati uz koka karkasa. Pāri liksim 3cm pretvēja vati. Kā pēc 3cm vates uzlikšanas piestiprināt collīgos dēļus, lai veidojas ventilācijas atstarpe un nesaspiež vati? 3cm vates lielas loksnes lieku pāri visam karkasam.
8.jautājums. Ar ko aizpildīt koka logu caurumus, lai aukstums nenāk iekšā? Vai logus var aizklāt ar plēvi?
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X