Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz būveksperta ieteikumi par ēkas pamatu hidroizolāciju, tās nozīmi un ierīkošanu, lai nodrošinātu ēkas konstrukciju ilgmūžību un patīkamu dzīves kvalitāti.

1.jautājums. Par mājas pamatu hidroizolāciju. Vai un kāda hidroizolācija ir vajadzīga, ja pavasaros un rudeņos ir augsti gruntsūdeņi. Mājas pamati no dzelzsbetona pamatu blokiem, mājai nav pagraba. Kā pareizi veidot mājas pamatus no hidroizolācijas līdz siltinājumam.

2.jautājums. Ar „pumpaino” membrānu jānovērš mitruma iekļūšanu pamatos. Pamati ir 1,20m dziļi. Vai tos atrakt visā dziļumā un tad pievienot membrānu? Vai apakšējā daļā jāliek  meliorācijas caurule? Ar ko labāk aizbērt izrakto grāvi?

3.jautājums. Vēlos nomainīt vecos koka logus pret pakešu logiem? Par cik mm mazākus logus pasūtīt, lai tos varētu  ievietot vecajās logu kārbās? Kāda ir darbu secība? Kādas līmlentes un materiālus izmantot? Darbus plānoju veikt paša spēkiem.

4. jautājums. Vēlos siltināt 1965. gadā būvētu baļķu māju, apšūta ar ķieģeļiem. Kā to vislabāk izdarīt? Ar kādiem materiāliem aizpildīt gaisa spraugu starp baļķiem un koku? Vēlos renovēt arī fasādi. Kādus materiālus Jūs ieteiktu izmantot?

5.jautājums. Domāju no ārpuses siltināt guļbūvi ar akmens vates plāksnēm, 2X50mm. Sienu izlīdzināšanai skrūvēšu divās kārtās 15mm OSB. Vai līmjava turēsies pie OSB? Vai plāksnes ir jāgruntē? Vai OSB laka mehāniski jāsaskrāpē, lai labāk pielīmētu plāksnes? Siltinājumu stiprināšu ar siltumizolācijas dībeļiem.

6.jautājums. Iegādājos dzīvokli deviņstāvu paneļu mājas pirmajā stāvā. Visu laiku, arī vasarā, dzīvoklis mitrs. Ielikti pakešu logi, cenšamies tos turēt atvērtus. Ko Jūs ieteiktu darīt? Pieslēgt ventilatorus vai sildītājus? Dzīvoklis atrodas starp mājām.

7.jautājums. Betona grodā izveidoju ūdens sūkņa māju. Izurbu groda malā caurumu, lai varētu ievilkt caurules. Hermetizēju ar cementu, bet ūdens grodā parādās. Uz groda ir betona riņķis un akas vāks. Ar ko hermetizēt, apstrādāt izurbtos caurumus, lai nesūcas ūdens?

8.jautājums. Vai daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī uz ārējām sienām būtu vēlams līmēt 3mm biezu siltinājumu? Vai tas dos efektu?

9.jautājums. Ik nedēļu apkures sistēmā jāpielaiž nedaudz ūdens, lai būtu vajadzīgais spiediens. Kā uzzināt kur tek, ja apkures caurulītes ir zem rīģipša?