Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būveksperta ieteikumi kā saglabāt vienu no vecākajām dūmvadu sistēmām – manteļskursteni. Kā veikt restaurācijas darbus. Kādus materiālus izmantot, lai atjaunotu vēsturisko interjeru.

1.jautājums. Senā Kurzemes koka ēkā no manteļa skursteņa ārsienas ir noņemtas vairākas vecā apmetuma kārtas, lai siena labāk elpotu un atsegtu seno mūri. Siena bija mitra. Ir redzams, ka skursteņa siena ir mūrēta no ķieģeļiem, laukakmeņiem, ķieģeļu lauskām. Tā ir jāstiprina un jāpadara vizuāli pievilcīga. Ar ko piepildīt dziļās spraugas starp ķieģeļiem un akmeņiem, lai nebūtu jāliek jauns apmetums un lai siena izskatītos senatnīga? Kā novērst mitrumu skursteņa sienā, ja tas nāk no zemes? 

2.jautājums. Esam nopirkuši dzīvokli 602. sērijas mājā un ķeramies pie remonta. Pamanīju, ka no sienas krīt nost vecais apmetums un krāsa. Viss viegli nāk nost lieliem gabaliem. Kā lai uzzina, ar ko šī siena bija sākotnēji apdarīta? Kas bija nepareizi iepriekšējā "remonta" tehnoloģijā? Vai apakšējais slānis jānoņem pilnībā vai jāapstrādā? Kā rīkoties?

3.jautājums. Atjaunoju vecu guļbūves māju. Ievēroju, ka mājās cokols ir 30-60cm augsts (kā kurā mājas pusē). Kāpēc agrāk cēla cokolu tik augstu? Jo, piemēram, pamatu pazemes daļa ir tikai 40-50cm dziļa. Esmu ievērojis, ka daudzas jaunbūves beidzas gandrīz zemes līmenī. Tāpēc gribētu uzzināt vairāk par cokola nozīmi un funkciju.