Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz plašāk par jumta nomaiņu, konstrukcijām, seguma materiāla  izvēli un lietusūdens noteksistēmām.

1.jautājums. Privātmājai ir vecs skārda vienslīpu jumts ar bojātām notekām. Vēlamies izmainīt jumta konstrukciju uz plakano jumtu ar kausējamā ruberoīda segumu. Vai tā  ir laba doma? Vai šāda jumta konstrukciju var veidot divstāvu mājai ar koka spārēm? Kādam  jābūt jumta "pīrāgam"?  Kur veidot teknes?

2.jautājums. Kā pareizi nomainīt veco papes (ruberoīda) jumta segumu? Tas uzkausēts uz dēļu pamatnes, sācis drupt un, iespējams, sācis laist cauri mitrumu. Ir doma  jumtam uzklāt (uzkausēt) jaunas ruberoīda loksnes. Vai ir jānoņem vecās papes  kārtas? Varbūt, atbilstoši notīrot, apstrādājot, var klāt virsū jaunās loksnes? 

3.jutājums. Vai privātmājas pagrabstāvs  no iekšpuses ir jāsiltina, ja tas atrodas 1,5m zem zemes? Pagrabstāvā paredzēta pirts ar dušu un atpūtas telpa. Pamatu daļa, kas ir virs zemes,  nosiltināta un logi nomainīti.

4.jautājums. Mūra laukakmeņu, ķieģeļu kūts, nelīdzenām izdrupušām 40 cm biezām sienām. Jāsiltina no iekšpuses, lai ziemas periodā varētu turēt vistas. Siltināt no ārpuses nav iespējams. Esam izlīdzinājuši un nostiprinājuši sienas ar cementa-kaļķa  javu. Ko darīt tālāk?

5.jautājums. Daudzdzīvokļu mājas pirmais stāvs. Vai drīkst siltināt no ārpuses lodžijas izmēra ārsienu ar 25mm biezu kokšķiedras plāksni?  Vai vajag divas  kārtas? Uz kuru pusi jāliek plāksnes krāsotā  puse?