Raidījumu klausieties audio pielikumā. Kādi nosacījumi jāievēro, ja būves pamatos iecerēts likt metāla skrūvpāļus?  Raidījumā būveksperta viedoklis un komentāri.

1.jautājums. Vai 20 kvadrātmetru koka šķūnim kā pamatus var izmantot metāla skrūvpāļus? Nebetonējot pamatus. Zem melnzemes ir 1m smiltis, dziļāk māls.

2.jautājums. Par guļbaļķu māju. Vēlos no iekšpuses iztaisnot mājas sienas Kā labāk rīkoties? Vai skrūvēt rīģipsi uz metāla profiliem, neliekot siltinājumu? Paziņa saka, ka šādā starpā dzīvos kukaiņi. Vai labāk apmest baļķus? Ja jā, tad ar kādu apmetumu?

3.jautājums. 150 gadus veca akmens mūra māja. Mūris apmēram 80cm. Iekšpusē 5cm gaisa sprauga, tad ir pusķieģeļa siena, kas tiek apmesta un krāsota. Ziemā ķieģeļu siena kļūst vēsa, bet nav ne rasas, ne mitruma. Vai vērts urbt ķieģelī caurumu un spraugu piebērt ar siltināšanas materiālu? Vai ir kāds cits veids kā sienu padarīt siltāku?

4.jautājums. Gribam no ārpuses siltināt 60 gadu vecu māju. Mājas sienas no gāzbetona, tad gaisa sprauga un ķieģelis. Gaisa sprauga ir aizpildīta ar termoputām. Mums ir radušās mazas nesaskaņas. Tētis grib likt 100mm putuplastu. Es saku, 100mm fasādes vati. Noslēgumā būs dekoratīvais apmetums. Kādu siltinājumu Jūs ieteiktu?

5.jautājums. Ir pieņemts lēmums otrajā stāvā ierīkot silto grīdu. Kā to labāk un pareizāk izdarīt? Daļa grīdas ir nomainīta un nolīmeņota pēc augstākā punkta. Atlikusī daļa nav līmenī, bet dēļi un brusas ir labi. Vai ir iespējama alternatīva izlīdzināšanai, bez dēļu noplēšanas? Pārsegumā ir avīzes un skaidas, tās atstāju zem samainītiem dēļiem. Doma ir par sausā betona grīdu. Kāds būtu pareizs „pīrāgs”. Un kādas būtu alternatīvas? Svarīga ir starpstāvu skaņas izolācija.

6.jautājums. Pirmajā stāvā guļbaļķi izlīdzināti ar 100mm dēļiem un 40mm kokšķiedras plāksnēm, 1-4cm sprauga aizpildīta ar ekovati. Ko likt gala apdarē, bez apmetuma? Esmu dzirdējis par sienas paneļiem? Kādi ir varianti?

7.jautājums. Koka stāvbūve - koks, gaisa sprauga, ķieģelis. Nākotnē plānots siltināt. Parasti jautājumi saistīti ar to, kā aizpildīt gaisa spraugu. Gribu noskaidrot, vai var vienkārši demontēt ķieģeļus? Ko māja zaudētu? Vai tiešām ķieģeļi pilda tikai vēja izolācijas funkciju?