Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz piedāvājam būveksperta atbildes uz šādiem klausītāju iesūtītajiem jautājumiem.

1.jautājums. Divstāvu ķieģeļu māja, būvēta ap 1980.gadu. Sienas biezums 1,5 ķieģelis. Nav zināms vai ķieģeļu atstarpē ir keramzīta pildījums. Ja vēlētos siltināt māju no ārpuses, vai vispirms būtu jāaizpilda ķieģeļu atstarpe? Ar kādu materiālu? Kāds būtu piemērotākais materiāls ārsienu siltināšanai? Vai var izmantot ari putuplasta plāksnes.

2.jautājums. Lauku māja, celta ap 1930.gadu. Guļbaļķu sienas nav taisnas, apmestas ar kaļķa apmetumu. Domāju sienas iztaisnot ar latu rāmi un apdarīt ar rīģipsi, liekot maksimāli tuvu sienai. Vai uz sienas var palikt kaļķa apmetums?

3.jautājums. Vēlamies siltināt dzīvojamo māju. Pirmā stāva sienas ir 90cm biezas - apmests akmens un māla mūris. Vai vajadzīga cokola līste? Vai vati  sākt likt no pirmā stāva mūra uz augšu? Otrais stāvs koka karkass, kas daļā ēkas zem rīģipša siltināts ar 3cm putuplastu.  Otrajā stāvā plāni apdares dēļi, zem tiem vēl viens dēļu klājums. Aiz dziļākā dēļu klājuma ir 16cm biezs kaļķa/skaidu maisījuma pildījums. Doma ir noņemt beidzamo dēļu kārtu un pie pirmās kārtas piestiprināt cieto fasādes vati un uzvilkt dekoratīvo apmetumu. Vai pietiks ar 100mm vates vai labāk tomēr 150mm? Bēniņus pagājušajā vasarā nosiltinājām ar 300mm minerālo vati.

4.jautājums. Par grīdas pīrāga pieslēgumu, lai nebojātu pirmo vainaga brusu uz kuras ir iebūvētas ārdurvis. Koka stāvbūve bez pagrabiem,  veicam renovāciju. Vecā koka grīda izvākta, no sienām kaļķis ar skaliņiem noņemts, palikusi atsegta stāvbūve. Jauna hidroizolācija starp pamatiem un pirmo vainagbrusu, savesti kārtībā pamati. Būs apsildāmā grīda, segums flīzes. Māc šaubas, vai manā gadījumā būs iespēja flīzēt grīdu līdz pat ārdurvju slieksnim?

5.jautājums. Par lamināta grīdu. Pirms pieciem gadiem dzīvoklī veica kosmētisko remontu un ieklāja 32. klases lamināta grīdu. Pēc gada sāka nākt vaļā šuvju vietas. No sākuma bija vienā vietā, nu jau vairāk. Uz grīdas nav bijis liels slapjums, tiek veikta tikai mitrā uzkopšana. Kāpēc tā notiek? Ko darīt?

6.jautājums. Līdz šim klausoties Jūsu raidījums biju nonācis pie pārliecības, ka jumtam ar valcprofilu (vienlaidus jumts) antikondensāta plēve nav nepieciešama, ir pietiekami ar difūzijas plēvi, kuru novada vēja kastē (nevis teknē). Gribētu skaidrojumu ko īsti jādara ar kondensātu. Vai valcprofila gadījumā var lietot difūzijas plēvi kuru novada vēja kastē?

7.jautājums. Kā cīnīties ar pelējuma sēnīti? Dzīvoklī pēc plastmasas logu maiņas vēl stiprāk sāka pelēt sienas. Vannas istabā pelē skapīša iekšpuse. Ko darīt, kā  rīkoties?