Raidījumu klausieties audio pielikumā. Kādas konstrukcijas jāveido un kādi celtniecības materiāli jāizmanto, lai simtgadīgā guļbūvē izveidotu mūsdienīgu, konfortablu un no mitruma ietekmes pasargātu vannas stabu.
1.jautājums. Plānoju veikt vannas istabas remontu 100 gadīgā guļbūvē. Būs betona grīda: 20cm putuplasts, siltās grīdas caurules, betons. Šobrīd apstājos pie sienu izbūves. Trīs guļbaļķu sienas. Plānoju metāla profilu konstrukciju, aizpildītu ar akmens vati, mitrumizturīgais rīģipsis, mitrākajās vietās hidroizolācija un flīzes. Vai mans domu gājiens ir pareizs? Būs dušas telpa ar stikla sienu. Būs piespiedu ventilācija mitrajam gaisam. Kādus variantus Jūs piedāvātu sienu izbūvei? Vai konstrukcijā jālieto plēves, membrānas?
2.jautājums. Man ir neliels dzīvoklis, kur viena no sienām ir ārsiena. Tā ir apmesta ar baltu dekoratīvo apmetumu. Kas ir zem apmetuma nav zināms. Vai ar tapešu līmēšanu, ja zem tām uzlīmē avīzes, ārsienu varētu padarīt mīlīgāku? Kā labāk rīkoties? Ko Jūs ieteiktu?
3.jautājums. Neliels dzīvoklis divstāvu koka ēkas otrajā stāvā. Māja celta 1905.gadā. Visas sienas bija šķības, esmu noņēmis pienaglotās OSB plāksnes un zem tām esošo sadrupušo apmetumu. Tagad ir tīras sienas un griesti. Vēlos siltināt no iekšpuses. Mājas ārpuse nav siltināta. Tā būtu jāsiltina un jāsaved kārtībā, bet pagaidām tas nav reāli. Šobrīd plānoju aiztaisīt koka sienās esošās spraugas ar guļbūvēm paredzēto mastiku. Tad, iespējams, izbūvēt, metāla rāmi ģipškartonam, kur starp sienu un ģipškartonu likt 5cm vati un tvaika izolācijas plēvi. Ja māja tiks siltināta no ārpuses, vai tvaika izolācija nekaitēs? Cik noprotu, šādā variantā nav nepieciešama ventilācijas sprauga starp tvaika izolācijas plēvi un ģipškartonu. Kāds būtu labākais risinājums, lai pēc iespējas mazāk zaudētu telpas platību? Griestus plānoju siltināt no iekšpuses ar vati starp brusām, tad likt tvaika izolācijas plēvi. Mājas bēniņi ir auksti, tur vienīgais siltinājums ir smiltis. Kad mājai tiks nomainīts jums, plānoju siltināt arī no bēniņiem. Vai, atjaunojot grīdu, tā būtu jāsiltina un jāliek tvaika izolācijas plēve?
4.jautājums. Veca koka māja. Gribu siltināt ar 50mm cieto fasādes vati 2 kārtās, pāri vatei likt stiegrojumu un dekoratīvo apmetumu. Kā to pareizi izdarīt? Plānoju uz vecās sienas likt vēja plēvi, 2 kārtas vati, stiegrojumu, tad fasādes grunts un smalkais, dekoratīvais apmetums? Vai pareizi?
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (1)
pīrāgs sekojošs- no ārpuses, vēja plēve, isoplaat kokšķiedras plāksne 25mm, 5cm latojums kas pildīts ar fasādes akmens vati, pēctam seko "melno" dēļu kārta, ko atstāju, tad 10cm karkass, kas pildīts ar mīksto stikla vati un follija tvaika plēve. Uzstellēts arī metāla profilu karkass, uz kura plānoju likt 12mm osb plāksnes kā pārējā mājā un pēctam mitrumizturīgo reģipsi, pēctam nāktu flīzes. Vannas istabā būtu dušas telpa daļēji atdalīta ar stiklu no pārējās telpas. Vēdināšanai, sienā caurule ar vienvirziena vārstiņu un ventilatoru gaisa izvadei.
Jautājums- ko darīt ar profilu karkasu vannas istabā, vai drīkst pildīt ar minerālvati, vai tomēr būtu jāatstāj tukšs ar gaisu un jāierīko vēlviena caurule sienā ar ventilatoru, ar mitruma sensoru mitruma novadīšanai uz āru? Vai pareizi saprotu, ka ventilators tiek iebūvēts sienā zem reģipša un vienkārši "aizmirsts", vai būtu jāatstāj kādas durtiņas vai piekļuve tam? Un beidzamais - vai osb plāksne zem reģipša šādā gaisa spraugā strādā, vai to labāk nevajadzētu, un vai osb vispār ir vieta vannas istabā?
Paldies jums liels par jūsu laiku un ko darāt. Būvēju savu namiņu un vienmēr fonā klausos atkārtojumus. Lai veicas! :)
Denijs :)
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X