Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būvmateriālu tirgū tiek piedāvāti dažādi, atšķirīgi un savstarpēji konkurējoši materiāli. Piedāvājam būveksperta viedokli par dažu materiālu īpašībām un īpatnībām, ja tos plānojat izmantot individuālas mājas celtniecībā.

1.jautājums. Vēlamies celt ģimenes māju. No kā labāk būvēt? Koka karkasa vai blokiem? Kādi plusi, kādi mīnusi?

2.jautājums. Vēlos būvēt garāžu. Koka karkass no 120mm brusām. Siltināt domāju ar vati starp lāgām, bet vēl nezinu kādu. Fasāde un jumts no metāla. Iekšsienas no fibrolīta vai ģipškartona. Kādas plēves vajadzētu izmantot? Kā pareizi veidot sienas kārtojumu, lai neveidotos kondensāts un būtu pēc iespējas lielāka siltumnoturība?

3.jautājums. Renovēju piecdesmitajos gados celtu stāvbūvi. Karkass ir 15x15cm. Brusas, pildījumā 7,5cm biezi dēļi divās kārtās, uz latojuma ruberoīds, tad silikāta ķieģeļu siena. Jumta sūces dēļ pirmajā stāvā nācās demontēt vienu posm līdz pat ķieģeļu sienai. Plānoju vietā likt tieši tādu pašu 7,5cm reiz 2 biezu dēļu pildījumu. Vai drīkst starp šo dēļu sienu un ķieģeļiem palikušo gaisa spraugu, kas ir daži centimetri, aizpildīt ar minerālvati, tā būs tiešā saskarē ar koku? No iekšpuses plānoju siltināt ar kokšķiedras plāksnēm.

4.jautājms. Par 5cm gaisa spraugu, kas atstāta starpstāvu pārsegumā, kā arī bēniņu(aukstie)pārsegumā. Vai šo gaisa starpu drīkst aizpildīt? Ar ekovati vai ar minerālvati? Otrais stāvs ir apdzīvots. Starpstāvu pārsegumā pārējais pildījums ir smilts-māla maisījums, sijas ir ļoti labā stāvoklī tā ka domāju to atstāt, bet bēniņu pildījums ir izņemts. Vai 5cm starpa ir jāsaglabā, ja veic  siltināšanu ar minerālvati?

5.jautājums. Vai nepieciešams veidot ventilāciju istabai, kas izbūvēta bēniņu stāvā? Istaba siltināta ar ekovati, slīpnēs ap 23cm, griestos ap 30cm, gala sienās ap 22cm. Ir aukstie bēniņi. Istabas platība aptuveni 50 kvadrātmetri. Ja jā, tad kādu? Vai izvēlēties kādu rekuperācijas sistēmu?