Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būveksperta padomi kā aizsargāt  ēkas pamatus un pagrabu no mitruma ietekmes. Kā pareizi veikt hidroizolācijas darbus un kādus materiālus pielietot.

1.jautājums. Vai varat soli pa solim pastāstīt kā pareizi iestrādāt ģeomembrānu, lai privātmājā no lentveida pamatiem novadītu mitrumu? Domāju to izmantot vertikālās hidroizolācijas vietā. Jautāju arī pārdevējiem, bet tie tikai rausta plecus.

2.jautājums. Liela lietus laikā caur pamatiem sāk sūkties ūdens. Zinu, ka agrāk vecāki apstrādāja sienas ar stikla ūdeni. Ko tagad iesākt ar šo problēmu. Vai ir kāds līdzeklis ar ko apstrādāt sienu? Vai jāveido jauns apmetums?

3. jautājums. Veidojam mājas pamatus, pamatos esam uzrakuši ūdens āderi. Kā būtu jārīkojas, ko jūs varētu ieteikt?

4.jautājums. Dzīvoju padomju laika piecstāvu paneļu mājas pirmajā stāvā. Vidus dzīvoklis. Māja no ārpuses ir siltināta ar 100mm siltinājumu. Visas dzīvokļa sienas ir apšūtas ar rīģipsi. Vēlos siltināt ārsienas no iekšpuses ar 2x25mm kokšķiedras plātnēm. Likt pa virsu rīģipsim. Vai sprauga aiz rīgipša ir jāaizpilda? Ja jā, tad ar ko? Vai pa virsu rīģipsim var likt kokšķiedras plāksnes?

5.jautājums. Dzīvoju 1930. gadā celtā 2.stāvu koka stāvbūvē. Ēka nav siltināta, ārsienu biezums aptuveni 20cm, neskaitot apšuvuma dēli no ārpuses. Plānoju ēkas siltināšanu no ārpuses. Ēkas jumta pārkare ir 30cm, tāpēc nevēlos siltinot audzēt sienu vairāk par 7cm. Siltināšanai apsveru divus variantus. Kuru variantu Jūs ieteiktu?

1.variants. Pie stāvbūves stiprinu 5cm biezas latas starp kurām EKO vate, virsū stiprinu 12mm biezu kokšķiedras plāksni, tad 2cm latojums un apšuvuma dēlis.

2.variants. Pa taisno pie stāvbūves stiprinu kokšķiedras plāksni 2x2.5cm, tad 2cm latojums un apšuvuma dēlis. Abos variantos vecais fasādes dēlis tiek noņemts, bet atkal izmantots pēc siltināšanas, ja tas būs iespējams.

6.jautājums. Vēl izskatu iespēju šobrīd siltināt pirmo stāvu palodzes līmenī, jo vairākās vietās būs jāmaina vainaga baļķis vai citas izpuvušās konstruktīvās daļas. Kā to paveikt?

7.jautājums. Plānoju ēkas pagraba griestu siltināšanu. Ēkas pagrabs atrodas zem mājas. Pagraba griesti dzelzsbetona pārsegums, ventilācija līdz ēkas jumtam. Pagraba augstums no smilts grīdas līdz griestiem 1,5m. Hidroizolācija no ārpuses nav ieklāta. Vasarā jūt mitrumu no pagraba ēkas pirmajā stāvā. Kāda ir darbu secība?