Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz piedāvājam atbildes uz šādiem jautājumiem.

1.jautājums. Kā pareizi stiprināt putuplastu garāžas vārtu ailē, ja ailē no abām pusēm ir metāla leņķi? Sienas materiāls gāzbetons. Vai līmjavu uzklāt tikai uz gāzbetona? Vai  arī uz metāla leņķiem? Vai metāla silšanas un atdzišanas rezultātā neveidosies plaisas?

2.jautājums. Divstāvu gāzbetona bloku māja, apšūta ar ķieģeļiem. Pirmajā stāvā vēlamies  ieklāt trīsslāņu parketu. Betona grīda ar hidroizolāciju. Vai trīsslāņu parketu var ieklāt uz betona vai var iztikt bez lāgām?

3.jautājums. Līvānu  māja, pirmā stāva sienas no betona-keramzīta blokiem. Otrā stāva sienas - dēļi un OSB. Šīfera jumts  bez  siltinājuma. Ar ko būtu jāsāk mājas siltināšana, ja siltina pa daļām? Vai ir vērts siltināt pagraba grieztus, ja māja nav nosiltināta?

4.jautājums. Divstāvu skaidbetona mājas atjaunošana un siltināšana. Sienas apmēram 30cm. Šogad plānots atjaunot otru mājas pusi- grīdas, sienas, griestus. Ārsiena rietumu pusē ir  remontēta, pieliekot putuplastu 5cm un sietu visā mājas augstumā. Pārējās ārsienas nav aiztiktas. Vai nepieciešama sienu siltināšana no iekšpuses vai ārpuses? Ko darīt ar  rietumu sienas putuplastu? Varbūt var nelikt vati un saglabāt skaidbetona sienas?

5.jautājums. Kādu apkuri ierīkot? Pagaidām ir krāsns apkure. Caur krāsns cukām ieplūst plīts dūmi. Vēlos krāsni nojaukt un vietā likt malkas plīti ar centrālapkuri. Varbūt izvēlēties cita veida apkuri?

6. jautājums. 300 mm biezas gāzbetona sienas. Virsū paredzēta armējošā josla. Kā pareizi  abos galos nostiprināt pārseguma brusas? Vienu galu varētu likt nekustīgu, bet kā likt otru?  Vai samazinot attālumu starp brusām var izmantot plānāku kokmateriālu. Piemēram: 100 mm plata brusa un 800 mm solis, to aizstāt ar 50 mm un 400 mm soli? Kā projektā tiek risināts mūrlatas augstums?

7.jautājums.Kuriozs gadījums. Laukos  izrakts dīķis 20x30m, 4m dziļš. Zosis ielēca dīķi un nenāca ārā. Uz ātru roku izveidoju plostu: 3baļķi 2,5m garumā un platumā,  virsū 1,4m plati dēļi. Iemetu dīķi, pats virsū. Dīķa vidū sāku grimt ar visu plostu. Izpeldēju, arī zosis izbīlī devās uz krastu. Kāds gudrinieks teica, ka savs svars jāpareizina ar pieci, lai plosts būtu izturīgs. Plostam, pēc aprēķiniem, izmantoti  tikai 0,2kubikmetri materiālu. Pareizinot 85kg ar 5 sanāk  0.5kubikmetri, lai turētu manu svaru. Vai  tā ir?