Raidījumu klausieties audio pielikumā. Kādi priekšnosacījumi jāņem vērā un kādi darbi jāveic, lai novērsu mitruma radītās problēmas vecā laukakmeņu mājā. Raidījumā būveksperta padomi un ieteikumi.
1.jautājums. Dzīvojam ļoti senā laukakmeņu mājā. Protams, saskaramies ar visām problēmām, kas no tā izriet. Viena ir mitrums. Ar ārējām sienām nav tik traki kā ar iekšējām sienām un grīdām. Ko darīt lietas labā? Vai pamatu atrakšana un hidroizolācijas membrānas ieklāšana palīdzētu iekšējām sienām? Vai tomēr ir nepieciešams kas cits? Kādi darbi sienām un grīdām būtu jāveic, lai likvidētu mitruma radītās problēmas?
2.jautājums. Mājai pirms 15 gadiem uzklāts viļņainais metāla jumts. Viss būtu labi, bet gar mājas sienu no jumta malām lietus laikā sāk tecēt. Apdare zem jumta - tumši brūnā krāsā imprignēts koks. Uz mājas sienām un uz zemes redzams brūnas krāsas ūdens. Izskatās, ka pašās malās zem jumta uz koka daļām tek lietus. Ja šāda situācija būtu plaknes daļā viss būtu skaidrs. Kāpēc šī situācija ir sānu malās?
3.jautājums. Par griestu pīrāgu. Uzbūvēta vissezonas 30 kvadrātmetru moduļu māja no koka karkasa. No iekšpuses 20mm fibrolīta plāksnes, 45x45 latojums, tvaika izolācijas plēve, 200mm akmens vate, 200mm koka karkass. Jumta slīpums 5grādi, difūzijas membrāna, 25mm latojums, 25mm šķērslatojums, 18mm OSB, ruberoīds divas kārtas. Vai ar šādu „pīrāgu” pietiek vissezonas dzīvošanai? Vai starp fibrolītu un tvaika izolācijas plēves vajag likt vēl 50mm vati?
4.jautājums. Ja rekuperātora gaisa vada caurules izvietotas aukstajos bēniņos zem beramās minerālvates vai tiek būtiski zaudēts griestu siltinājuma efekts? Lielākā caurule 16cm diametrā līdz kolektoram, tievās caurules 7cm. Beramās vates kopējais slānis 40cm un 16cm caurule sanāks apbērt ar aptuveni 10cm vati, jo caurules izvietos virs kopnes. Kopne 14cm plus 16cm caurule.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X