Raidījumu klausieties audio pielikumā. Arī šajā raidījumā dominē klausītāju jautājumi par mājas siltināšanas iespējām, risinājumiem un materiāliem. Būs arī kāda neparasta vēstule – jautājums, par kuru būvekspets sniegs savu viedokli.

1.jautājums. Vienstāva jaunbūve ar aukstajiem bēniņiem. Šobrīd esam izveidojuši "melnos griestus", ieklājot 18mm OSB plāksnes. Plānojam iestrādāt 40cm beramo vati. Griestu siltināšanai nevēlamies izmantot plēvi, bet uzlikt biezāku siltinājuma kārtu. Griestos plānojam iestrādāt profilus un rīģipsi. Ar ko vislabāk apstrādāt OSB savienojuma vietas? Vai starp beramo vati un OSB ir nepieciešams vēl kas? Vai ar šādu "pīrāgu" neveidosies mitrums? Kādu beramo vati Jūs ieteiktu izmantot?

2.jautājums. Šobrīd plānoju mājas remontdarbus. Jautājums: Vai siltinot mājas sienas no iekšpuses ar akmens vati un ģipškartona plāksnēm jāizmanto kāda specifiska plēve vai membrāna? Plānoju izmantot 50mm biezu akmens vati. Mājas ārsienas cokola daļā mūrētas no 38cm caurumotajiem ķieģeļiem, bet pārējās sienas no 25cm gāzbetona blokiem. Bloki apmūrēti ar 12cm silikāta ķieģeļiem. Māja no ārpuses ir apmesta.

3.jautājums. Ar ko apstrādāt dēļu plauktus ļoti mitrā pagrabā?

4.jautājums. Ir zināms, ka Juris Biršs ir pētījis seno, vēsturisko ēku konstrukcijas. Jautājums saistīts ar senajām ēkām. Bieži ir dzirdēti nostāsti par dažādām anormālām parādībām, jeb spoku stāsti. Biežāk tie attiecināmi uz vēsturiskajām ēkām diennakts tumšajā periodā ar traucējumiem elektroierīcēs. Ja visu sasaista var secināt, ka iespējamais cēlonis ir statiskās elektrības izlāde. Pamatojumi: senajām ēkām pamatos nav kvalitatīva hidroizolācija, seno ēku jumta segumos nav izmantoti bituma materiāli, ēkai nav ierīkota zibens aizsardzība. Vēlos no Birša kunga uzzināt viņa domas par šādu versiju.