Raidījumu klausieties audio pielikumā. Rudenī īpaši aktuāli ir jautājumi par ēku siltināšanu,  mitruma iemesliem telpās  un tā novēršanu.

1.jautājums.  Ar ko   izdevīgāk   siltināt koka karkasa māju? Ko Jūs ieteiktu – putas, putustikla granulas, vati vai kādu citu materiālu? Kādi ir šo materiālu plusi un mīnusi. Ja izvēlamies vati, cik biezam ir jābūt siltinājuma slānim?

2.jautājums. Vai mājas siltināšanai var izmantot ēveļskaidas? Kādas ir skaidbetona proporcijas?

3.jautājums. Par skaidbetona mājas   pamatu siltināšanu. Cik dziļi tie jāsiltina un vai putuplastu pie pamatiem var pieskrūvē tikai ar dībeļiem, bez līmēšanas? Cik biezas putuplasta loksnes jāizmanto? Rudenī un pavasarī mājas pagraba grīda un sienas ir mitras. Kāda ir darba gaita?

4.jautājums. No 375mm gāzbetona blokiem celta jaunbūve, siltināta, monolīti pamati. Arī griesti ir siltināti ar 300mm ekovati. Pirmā apkures sezona. Uz jauniem  plastmasas logiem veidojas pamatīgs kondensāts, arī istabās jūtams mitrums. Kā to novērst?

5.jautājums.  Līvānu tipa mājai ir jānosiltina koka trepju apakša, tās ved no pagraba uz pirmo stāvu. Siltināmā platība ir apmēram 6 kvadrātmetri. Ar kādu materiālu un kā labāk siltināt, ņemot vērā ugunsdrošību?

6. jautājums. Dzīvoklis jaunā mājā, pirmajā stāvā. Māja celta 2017.gadā,  no  FIBO blokiem, bez pagraba, siltināta ar putuplastu. Dzīvoklī nepatīkams mikroklimats, aukstas grīdas, mitrs gaiss, sāk pelēt sienas, īpaši stūrī. Vai tas varētu būt saistīts ar pamatu hidroizolāciju  un mājas  nepietiekamu siltināšanu? Vēlamies  mainīt un siltināt grīdas. Vai vajadzētu siltināt arī dzīvokļa sienas?  Vai tas kaut daļēji varētu atrisināt problēmu? Kā to paveikt?

7.jautājums. Nojume ar betonētu pamatu. Gadu gaitā,  vietā kur biežāk tiek novietota automašīna, betona klājums izdrupis, izveidojušās bedres un putekļi. Ar ko un kā varētu šos caurumus aizpildīt, lai nebūtu jāmaina viss – apmēram 40 kvadrātmetru  klājums? Ar ko klājumu apstrādāt, lai neveidotos putekļi?