Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būveksperta ieteikumi, lai varētu pareizi izveidot stabilu grīdas pamatni un līdzeni ieklāt izvēlēto grīdas segumu.

1.jautājums. Kā veidot grīdas „pīrāgu”? Mājai plati lentveida pamati. Blietēsim grunti, šķembas un ieklāsim plēvi. Kur jābūt plēves nobeigumam? Vai plēve var būt uz pamatiem un tad uz sienas? Gar sienu būs putuplasta mala. Cik augstu jāatstāj plēves mala un kā to nobeigt? Cik biezu vajag siltinājumu? Cik biezu vajag betona kārtu, ja nav paredzētas siltās grīdas?

2.jautājums. Par siltajām grīdām. Mājas pamati - 150mm monolīta plātne. Zem plātnes 200mm putupolistirols. Būvnieks iesaka uz betona plātnes siltumizolāciju nelikt. Siltās grīdas caurulītes piesiet pie stiegrojošā sieta, kurš pacelts virs pamatu plātnes un tad ieklāt betona grīdu. Varbūt tomēr vajag ieklāt vismaz 30mm putupolistirola siltumizolācijas slāni, starp pamatu plātni un betona grīdu. Lai nesanāk tā, ka daudz enerģijas tiks patērēts sildot pamatus?

3.jautājums. Piekaramie griesti ar aukstajiem bēniņiem. Kā veidot griestu „pīrāgu”? Vai ir pareizs šāds „pīrāgs”? Kopnes, plēve, retināts koka dēļu klājs, iekārto griestu konstrukcija, rīģipsis. Vai uz plēves starp kopnēm var uzreiz bērt/pūst akmens vati?

4.jautājums. Lielgraudu krusa šīfera jumtā izsita lielus caurumus. Vai jumtu var salabot bez šīfera nomaiņas?

5.jautājums. Vēlos ar ekovati līdz korei siltināt pirts mansardu. Pašlaik šāda konstrukcija: 150x75mm spāres, antikondensāta plēve, 75x20mm līste, skārda jumta segums. Cik biezam jābūt siltinājumam? Kā pareizi līdz rīģipsim veidot siltinājuma slāni? Vai jāpievērš uzmanība ventilācijai un citām lietām? Nokļūšana mansardā ir no ārpuses, otrā galā ir 2x2m atverams logs.