Raidījumu klausieties audio pielikumā. Pirms piecdesmit gadiem būvēta daudzdzīvokļu māja. Ēkai ķieģeļu šķērssienas, uz kurām balstīti dzelzsbetona paneļi. Paneļi vidusdaļā ieliekušies, saskares vietās izveidojušās plaisas. Būveksperta padomi, kā šādā situācijā rīkoties, lai dzīvoklī iegūtu gludus, kvalitatīvus griestus. 

1.jautājums. Daudzus gadus dzīvoklī vizuāli nebija pamanāmi ieliekušies griestu paneļi. Tikai pēc logu nomaiņas uzkrītoši ir saskatāms griestu slīpums attiecībā pret loga rāmjiem. Ieliekums ir visiem paneļiem. Kādi darbi jāveic, lai iegūt kvalitatīvus griestus?

2.jautājums. Cik varētu izmaksāt skursteņa rekonstrukcija divstāvu padomju laika mājai? Vai ievelkot pusei dzīvokļu centrālo apkuri un otrai pusei saglabājot malkas apkuri skurstenis ir jāmaina?

3.jautājums. Veicu remontu 1975.gadā celtā stāvbūvē. No ārpuses: silikāta ķieģelis, gaisa sprauga, koka stāvbūve, skaliņu režģis un apmetums. Vēlos vienu telpu izveidot par vannas istabu. Uz sienām likšu rīģipsi, uz tā hidroizolācijas mastiku un flīzes.  Kādiem jābūt slāņiem? Siltināt no iekšpuses nevēlos, nākotnē māju siltināšu no ārpuses.

4.jautājums. Ko vislabāk ieklāt bēniņos starp dēļiem un siltumizolāciju? Plēvi, kartonu vai ko citu? Siltumizolācija būs skaidas, virsū vate. Bēniņi pagaidām neapdzīvoti, metāla jumts.

5.jautājums. Jaunbūve. Vai mūrējot mūri ar 500mm platiem gāzbetona blokiem var iztikt bez papildus siltināšanas? Konsultējos ar mājas projektētāju, viņš neatbalsta ideju, ka varētu nesiltināt. Celtnieks tieši iesaka mūrēt ar biezajiem blokiem un nesiltināt. Kāds būtu Jūsu viedoklis?

6.jautājums. Vēlos noflīzēt skursteni. No skursteņa izspiedusies darva. Skursteni apstrādāšu ar hidroizolāciju, tad īpaši elastīga flīžu līme un flīzes. Vai šāda apstrāde būs pietiekama?

7.jautājums. Par laminātu. Istabā ieklāts lamināts. Pēc kāda laika tas ir sācis krakšķēt. Sākumā krakšķēšana bija klusa un nedaudz, bet ar laiku tā ir palikusi arvien izteiktāka un skaļāka. Izklājot laminātu ir ņemts vērā gan sagatavotais apakšklājs, gan atstarpes no sienām. Kāpēc lamināts krakšķ? Vai iespējams, ka lamināts ir nekvalitatīvs?