Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz raidījumā būveksperta padomi par drošu pirts pērtuves izbūvi, ventilācijas sistēmas izveidi  un materiālu izvēli.

1.jautājums. Pirts no apzāģētiem baļķiem, pērtuve no iekšpuses izšūta ar 25mm kokšķiedras plātnēm. Kāds būtu turpmākais „pīrāgs”? Vai vajadzīga arī folija plēve?

2.jautājums. Par pretvēja izolāciju. Plānojam celt koka karkasa māju. Projektā ir paredzētas nedegošas akmens vates plāksnes ar speciālu pārklājumu un kā alternatīva kokšķiedras pretvēja plāksnes. Saprotam, ka šī pozīcija ir ļoti svarīga, tāpēc esam gatavi ieguldīt vairāk līdzekļu. Kādi ir šo materiālu plusi un mīnusi? Kuru būtu prātīgāk izvēlēties energoefektivitātes un izmaksu ziņā?

3.jautājums. Mājai ir liels logu laukums, tāpēc vēlos siltināt 50cm pilno silikāta ķieģeļu sienas ar EKO vati. 75mm biezumā iepildot aiz kokšķiedras 25mm pretvēja plāksnes, stiprinātas uz vertikāla koka karkasa, tālāk ventilējamā fasāde. Vai šāds variants ir lietderīgs? Vai var izmantot parastās kokšķiedras plāksnes, vai tikai kokšķiedras pretvēja plāksnes ?

4.jautājums. Par koka karkasa režģa izveidi uz keramzīta bloku  ārsienām, ventilējamai vertikālu dēļu apšuvuma fasādei. Mājas ārsienas tiks siltinātas ar75mm akmens vati divās kārtās, režģveida karkass. Ja apšuvums finālā būs vertikāli dēļi trīnītī, tad ar kādu latojumu sākt - horizontālu, vai vertikālu? Kāda izmēra latas jāliek režģim, ja vate ir 75mm? Kā stiprināt režģa latas pie keramzīta bloku ārsienām?

5.jautājums. Par mājas bēniņu siltināšanu. Griestu pārsedze mājas celšanas brīdī tika siltināta ar 15cm beramo vati. Aizdomas, ka laika gaitā vate sasēdusies un vairs nav tik efektīva. Aukstie bēniņi, ventilācijas režģi abos galos. Uz bēniņu grīdas balstās jumta koka konstrukcijas, tā nav izjaucama, lai piekļūtu siltinājuma materiālam ar mērķi to nomainīt vai papildināt. Kādus papildu siltinājumu slāņus būtu jāliek uz bēniņu grīdas? Kāds būtu labākais risinājums?

6.jautājums. Ieklāta 8cm bieza betona grīdas ar armatūras režģi. Apakšā 15cm putupolistirols, 2cm smilts, ieklāta plēve pret mitrumu, zem tās ir blietētas šķembas 20cm. Nav paredzētas siltās grīdas. Vēlētos likt 12mm biezu divslāņu ozola parketu. Kāds būtu turpmākais grīdas „pīrāgs”?

7.jautājums. Koka karkasa ēka, statņu solis 600mm, apšūta ar 25mm mīksto kokšķiedru plāksnēm. Distances latas vertikāli un pēc tam horizontāli. Fasādi gribētu trīnītī no 25mm bieziem dēļiem. Kāds būtu optimāls distaņču latu izmērs un horizontālo latu solis?