Raidījumu klausieties audio pielikumā. Būveksperta padomi, kā un ar kādiem materiāliem uzsākt remontu mājas pagrabstāvā, lai novērstu mitruma un pelējuma cēloņus.

1.jautājums. Pagājuši 15gadi, vēlamies veikt remontu mājas pagrabstāvā. Demontējām sienas, zem tām ir pamatīgs mitrums. Kāda būtu pareiza secība sienu un grīdu izveidē no iekšpuses, lai mazinātu mitrumu? No ārpuses šogad neplānojam veikt nekādas darbības.

2.jautājums. Par atsevišķi stāvošu pagrabu. Esam izbūvējuši 1m dziļu pagrabu, sienas no keramzītbetona. Kādu un kā veidot pagraba grīdu? Pagrabā ir slikta ventilācija, sastāvējies gaiss. Kā to uzlabot? Cik biezam jābūt zemes slānim virs pagraba?

3.jautājums. Ir veca ēka ar mansarda stāvu. No jauna izbūvējām visu jumta konstrukciju un to nesanāks pirms ziemas nosiltināt. Pirmo stāvu apdzīvojam. Pašlaik gribam nosiltināt tikai starpstāvu pārsegumu, kurā iepriekš kā siltinājums bija izmantots zāģa skaidu un izdedžu maisījums, apmēram 5cm biezā kārtā. To esam izvākuši. Siltinājumam vēlos izmantot 20cm ekovati, un virs tās veidot dēļu grīdu. No augšpuses pārsegums ir atsegts un ir redzamas pārseguma sijas, kurām pa starpu ir dēļu klājums, vietām ir arī spraugas. Kādu materiālu ieklāt uz dēļiem zem ekovates, lai novērstu tās aizplūšanu? Vai dēļu grīdu drīkst veidot tā, ka tā saskaras ar ekovati? Vai tomēr ir nepieciešama gaisa šķirtkārta? Vai pirms grīdas ieklāšanas ekovatei pa virsu nepieciešams kaut ko uzklāt, lai mazinātu vates putekļu izplatīšanos?

4.jautājums. Kāds ir Jūsu viedoklis par interneta resursos atrodamajiem komentāriem, ka ekovate nemaz nav tik ļoti draudzīga cilvēka veselībai, dēļ tās sastāvā esošā boraka un borskābes?

5.jautājums. Par siltās grīdas pīrāgu un siltumu atstarojošo foliju, ko daudzi būvnieki iesaka likt zem estrich kārtas. No būvniekiem, arhitektiem un citiem padomdevējiem izskan viedoklis, ka folija atstaros siltumu. Vai tam ir kāds pamatojums? Vai šis ir tikai pārdevēju triks?