Raidījumu klausieties audio pielikumā. Guļbūves māju var siltināt gan no ārpuses, gan no iekšpuses un izmantot dažādus veidus un tehnoloģijas. Kā guļbūves siltināšanai var izmantot arī vilnu, būveksperta pārdomas un padomi.

1.jautājums. Vai ir iespējams siltināt guļbūvi ar vilnu? Kur to labāk izmantot? Kā veikt siltināšanas darbus?

2.jautājums. Šogad no gāzbetona blokiem uzcelta māja. Vai drīkst apvilkt māju no ārpuses, bez siltinājuma, ar to pašu līmi ar kuru līmēti gāzbetona bloki. Vai māja nepelēs?

3.jautājums. Ko iesākt, ja dzīvoklī ir pelējums? Kā ar to cīnīties? Kādi būtu primārie darbi?

4.jautājums. Veca garāža nojaukta līdz vecajām ķieģeļu sienām. Telpā kurā bija iebūvēta darbnīca (tā bija atdalīta ar starpsienu no garāžas) iebūvējām saunu, kura tika apšūta ar foliju un koku. Ir pagājuši 4 gadi, sauna tika lietota diezgan intensīvi. Sauna būvēta bez kanalizācijas un ūdens padeves. Tagad parādīusies sēne, sākumā vienā vietā, tagad jau ir izplatījusies. Pagaidām tā aug tikai vecās garāžas strapsienas virsmā. Apstrādājām ar veikalā nopērkamiem pretsēnīšu līdzekļiem, tika izmantots profesionālais ozona aparāts. Nelīdz. Ko darīt, kā cīnīties?

5.jautājums. Par grīdas „pīrāgu”. Apdzīvota mansarda māja. Mansardam ir tvaika barjera. Vai vajag likt tvaika barjeru starpstāvu grīdas „pīrāgā"? Domāju darīt šādi: apakšā tvaika barjera, tad 200mm mīkstā akmens vate, 15mm OSB kārta un uz tās mansarda grīdas dēļu klajums. Dēļi tiks noslīpēti un eļļoti. Vai starp OSB un grīdas dēli vēl kas jāliek?