Raidījumu klausieties audio pielikumā. Kā rīkoties un kādus materiālus izmantot, lai vannas istabas konstrukcijas pasargātu no nelabvēlīgas ūdens ietekmes. Raidījumā būveksperta padomi par hidroizolācijas materiālu izvēli un pielietojumu.
1.jautājums. Jūsu raidījumos bija informācija, ka zem grīdas seguma uz betona ir ieteicams likt telpisko ģeomembrānu. Kā ģeomembrānu var pielietot vannas istabā zem flīzēm? Parasti membrānas malas pie sienas tiek uzlocītas uz augšu un noslēptas zem grīdlīstes. Vannas istabā grīdlīstes neliek, jo veido izolētu pāreju no grīdas uz sienu. Vai zem ģeomembrānas vannas istabā ir jālieto hidroizolācija? Vai vannas istabā zem sienas flīzēm ir jāklāj hidroizolācija?
2.jautājums. Kādā no iepriekšējiem raidījumiem klausījos par telpu siltināšanu no iekšpuses. Sāku izjautāt "meistaru" kurš remontēja mūsu vannas istabu. Siltinājums ir akmens vate, taču tvaika izolācijas plēve zem rīģipša netika ielikta. Māja ir koka guļbūve ar aukstajiem bēniņiem. Remonts tika veikts pirms gada. Ko tagad darīt? Vai plēst visu nost? Ja neliktu nekādu siltinājumu vai izmantotu EKO vati, vai tad tvaika izolācija nebūtu vajadzīga? Kā Jūs ieteiktu rīkoties?
3.jautājums. Dzīvokli siltināšu no iekšpuses ar 50mm kokšķiedras plāksnēm. Ārsienas ir no silikāta ķieģeļa. Iekšpusē izlīdzinātas ar ģipša apmetumu. Kā stiprināt kokšķiedras plāksnes? Iepriekšējos raidījumos minējāt līmēšanu. Kādu līmi izmantot? Vai var izmantot siltumizolācijas plastmasas dībeļus ar lielo galvu? Nobeigt iesaka ar māla apmetumu, bet vai var izmantot rīģipsi kuru špaktelēt un krāsot? Vai šāds nobeigums ir akceptējams „pīrāgā” ar kokšķiedras plāksnēm?
4.jautājums. Ir uzbūvēta 20cm bieza koka karkasa piebūve. No ārpuses apšūta ar 1cm OSB. Ārpusē paredzēta 10cm fasādes vate un dekoratīvais apmetums. Piebūve būs savienota ar dzīvojamajām telpām. Metāla jumts. Kādu vati lietot siltināšanai no iekšpuses? Kā pareizi izveidot sienas un griestu "pīrāgu" no iekšpuses?
5.jautājums. Kā pareizi nosiltināt jūras konteineru no ārpuses un iekšpuses, lai neveidotos kondensāts. Vēlos tajā dzīvot.
6.jautājums. Nepieciešams vietām remontēt un kopumā nokrāsot skārda jumtu. Remontējamās vietas - valcētās daļas, naglu caurumi. Apstrādāšu ar bituma mastiku, stiegrojošu audumu un atkal bituma mastiku. Krāsot vēlos vai nu ar gumijas krāsu vai ar krāsu metāla jumtiem. Vai mans plāns ir pareizs un vai alkīda krāsai būs pietiekama sasaiste ar bitumu?
7.jautājums. Draugs iesaka izskalotu vecos čuguna radiatorus, tad būtu mazāk jākurina. Tērētu mazāk malkas un māja būtu daudz, daudz siltāka. Pagaidām siltumu iegūstu ar malkas centrālās apkures katlu. Gribu noskaidrot vai patiešām tas tā ir? Mājai ir C klases energosertifikāts, siltināti bēniņi, siltināti pamati, nomainīti vecie logi un durvis.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X