Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz vairāk jautājumu par ēkas fasādes siltināšanas un remontdarbiem, kā arī par  materiālu pielietojumu.

1.jautājums. No 250mm keramzīta blokiem ar gropes savienojumu uzmūrēta pirts/saimniecības ēka. Ēka tiks siltināta no ārpuses, ar 100mm cieto fasādes vati. Vai līmjavas vietā drīkst izmantot montāžas putas? Putas uzklāt ar putu pistoli. Vai tomēr jālīmē ar līmjavu? Protams, vati papildus ar dībeļiem stiprinot pie fasādes.

2.jautājums. Plānoju veikt mājas fasādes atjaunošanas darbus. Ņemot vērā mājas sienu dažādo risinājumu un nespēju aizturēt valdošos vējus, pirms ventilējamās fasādes montāžas plānoju likt papildus pretvēja barjeru, neveicot papildus siltināšanu no ārpuses. Vai starp pretvēja barjeru un esošo fasādi būtu jāveido 20-25mm sprauga, lai esošā ķieģeļu fasāde un daļa koka fasādes nesvīstu un nerastos pelējums? Vai izveidotā sprauga nemazinās vēja barjeras pamatfunkciju?

3.jautājums. Meistari 45kvadrātmetru dzīvokļa grīdām uzklāja pašizlīdzinošo masu uz betona un uz OSB. Apakšā koka lāgas un pildījums starp tām. Masa saplaisājusi, galvenokārt tur kur ir koks. Kas ir izdarīts nepareizi? Ko tagad darīt?

4.jautājums. Veca guļbūve no divām daļām. Apakšējais vainags ir laika zoba bojāts, sapuvis. Kā pareizi atjaunot pamatus? Pacelt visu māju uzreiz vai pa daļām? Ar ko būtu labāk aizvietot apakšējo vainagu? Biju dzirdējis, ka labāk ar ķieģeļiem nevis gāzbetonu. Vai jāpieaicina mūrēšanas eksperts vai meistars?

5.jautājums. Vai mūrlatai var izmantot koka brusas, kas sazāģētas no sausi izkaltušas egles? Parasti izmanto kaltētas egles brusas. Vai nepieciešams tās imprignēt vai kā citādi apstrādāt? Jumta kopnes ir izgatavotas rūpnieciski.

6.jautājums. Kāds ir nepieciešamais ārējās kanalizācijas cauruļu ieklāšanas kritums, centimetros  uz 10m? Kāds varētu būt minimālais ārējās kanalizācijas cauruļu ieklāšanas dziļums,  ja caurules izolētas ar 50mm polistirola izolācijas materiālu? Ja tas vispār pieļaujams.